Sprzedaż trzech zakładów

Sprzedaż fabryk produkujących tekturę falistą poprzedziła sprzedaż dwóch tartaków w Rosji. Firma poinformowała także o całkowitym o wycofaniu się z działalności leśnej prowadzonej w tym kraju.

© Photogenica

Firma Stora Enso sprzedała trzy zakłady zajmujące się produkcją tektury falistej w Rosji. Fabryki zlokalizowane w miastach Łuchowicy, Arzamas i Bałabanowo zostały przejęte przez lokalne zarządy. Firma uzasadnia swoją decyzję o sprzedaży niepewnością dotyczącą rosyjskiego rynku. Transakcja nie będzie miała zasadniczego wpływu na roczną sprzedaż Stora Enso oraz zysk operacyjny EBIT, założone przez kierownictwo koncernu. Zakłady zatrudniają ok. 620 osób. Ich roczne moce wytwórcze wynoszą 395 mln m² tektury falistej przeznaczonej do produkcji opakowań. Wytwarzany tu asortyment trafia przede wszystkim na lokalny rosyjski rynek, do klientów z branży spożywczej, wyposażenia domu, konfekcyjnej i żywności dla zwierząt.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty