Stora Enso i Tetra Pak łączą siły. Wspólna inicjatywa recyklingu

Linia recyklingu w Langerbrugge będzie początkowo przetwarzać około 50 000 ton kartonów rocznie.

Ó Stora Enso

Firma Stora Enso nawiązała współpracę z Tetra Pak, aby stworzyć efektywny system recyklingu kartonów po napojach w krajach Beneluksu. Wspólne studium wykonalności obejmuje budowę zakładu recyklingu kartonów po napojach w zakładzie Stora Enso w Langerbrugge w Belgii. Przetwarzanie włókien odbywałoby się w zakładzie w Langerbrugge, natomiast polimerowe i aluminiowe materiały barierowe byłyby poddawane recyklingowi przez dedykowanego partnera. W ramach przedsięwzięcia firma Stora Enso będzie przetwarzać zebrane kartony po napojach i odzyskiwać włókna, które posłużą jako materiał wyjściowy do produkcji tektury falistej w zakładzie w Langerbrugge. Z kolei przetworzone materiały polimerowe i aluminiowe będą wykorzystywane w produkcji opakowań przez firmę Tetra Pak. Projekt jest związany z ogłoszonym niedawno przez Stora Enso studium wykonalności, które ma na celu przekształcenie jednej z linii papierniczych w Langerbrugge w wysokonakładową linię do produkcji tektury falistej. Studium wykonalności ma zakończyć się w pierwszej połowie 2023 roku. Linia do produkcji tektury falistej zostanie uruchomiona w 2025 roku. Wspólne studium z Tetra Pak będzie przebiegać według tego samego harmonogramu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty