Nowy zakup Stora Enso. Poszerzone portfolio rozwiązań produkcyjnych

© Stora Enso

Stora Enso kupiła udziały szwedzkiej firmy PulPac, specjalizującej się w dostarczaniu proekologicznych rozwiązań opakowaniowych. To kolejny krok koncernu w realizacji strategii zakładającej coraz większe zaangażowanie w segment opakowań odnawialnych, uwzględniających takie aspekty jak minimalizacja ilości odpadów, redukcja śladu węglowego i wolumenu znajdujących się w obiegu tworzyw sztucznych. PulPac oferuje rozwiązania technologiczne, bazujące na włóknach formowalnych. Jeden z nich -Dry Molded Fiber - ma stać się standardem opakowań zastępujących tworzywa sztuczne.

Dzięki nowej inwestycji Stora Enso poszerzy swoje portfolio rozwiązań produkcyjnych o proces suchego formowania włókien. Firma podkreśla, że formowanie „na sucho” niesie ze sobą wiele korzyści środowiskowych, takich jak energooszczędność, niższy ślad węglowy czy mniejsze zużycie wody. Jednocześnie jest to niezwykle wydajny sposób, zapewniający możliwość realizowania dużych wolumenów i skalowalność produkcji. PulPac korzysta w swojej działalności z modelu licencyjnego, w którym klienci (np. producenci opakowań) uzyskują dostęp do opatentowanej technologii, podczas gdy materiały i sprzęt wytwórczy są dostarczane przez partnerów zewnętrznych. Model ten – jak podkreśla Stora Enso – pozwala na szybkie zwiększenie mocy produkcyjnych, co jest istotne w kontekście założeń PulPac. Firma planuje wyeliminować do roku 2025 ok. 1 mln ton jednorazowych produktów, wykonanych z tworzyw sztucznych. Inwestycja pomoże także w przyspieszeniu komercjalizacji rozwiązań technologicznych PulPac.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty