Technologiczna ekspansja

Po przejęciu firm DL Packaging, Hassia India oraz inno-tech i Prins Rovema stała się Grupą Rovema.

© Rovema

 

W wyniku licznych przejęć firma Rovema, międzynarodowy producent maszyn pakujących oraz linii kartonujących, stała się oficjalnie Grupą Rovema. Ostatnie przejęcie dotyczyło firmy inno-tech oraz Prins i miało miejsce w marcu 2021 roku. W 2020 roku firma podpisała umowę przejęcia z DL Packaging oraz Hassia Packaging (Hassia India). Inwestycje te przełożyły się na znaczną ekspansję firmy Rovema i poszerzenie jej asortymentu w zakresie zaawansowanych maszyn pakujących, dzięki czemu może docierać do nowych grup klientów.

DL Packaging jest wiodącym dostawcą używanych pionowych maszyn pakujących (VFFS) oraz powiązanych materiałów eksploatacyjnych. W portfolio produktów i usług znajduje się również własna prosta maszyna VFFS w średnim segmencie cenowym. Dzięki temu przejęciu firma poszerzyła asortyment produktów w segmencie zarówno modernizacji jak i nowych maszyn, uzyskując większy dostęp do klientów w średnim segmencie cenowym. Hassia India była wcześniej częścią grupy IMA. Firma ma ugruntowaną pozycję w średnim segmencie cenowym, zwłaszcza w Azji i Afryce, głównie w branży spożywczej. Oprócz klasycznych pionowych maszyn do formowania, napełniania i zamykania, Hassia India produkuje zaawansowane technologicznie wielorzędowe maszyny saszetkujące np. dla płynnych detergentów lub produktów kosmetycznych. Inno-tech specjalizuje się w pionowych maszynach pakujących ze stali nierdzewnej dla przemysłu spożywczego i zastosowań technicznych, kładąc szczególny nacisk na branżę żywności mrożonej i produkcję dużych opakowań, np. do przypraw i karmy dla zwierząt i działa głównie na rynku europejskim. Dzięki przejęciu Prins przez Rovema Benelux, firma osiąga pełny zasięg w tym obszarze, a jej podstawowa działalność zostanie uzupełniona o kompetencję w zakresie sprzedaży oraz serwisu urządzeń.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty