Bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój

Seria wirtualnych spotkań odbędzie się w 6 różnych terminach na platformie internetowej Henkel Adhesives Forum i dotyczyć będzie zagadnień związanych z produkcją bezpiecznych opakowań do żywności.

© Henkel

Firma Henkel organizuje serię webinariów poświęconych zagadnieniom związanym z tworzeniem bezpiecznych i proekologicznych opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Celem wirtualnych wydarzeń jest wsparcie partnerów, dostawców oraz klientów w spełnianiu obecnych i przyszłych regulacji rządowych związanych z gospodarką o zrównoważonym rozwoju.

 

Bezpieczeństwo opakowań do żywności ma dla konsumentów ogromne znaczenie. Jednocześnie zrównoważony charakter opakowania staje się coraz ważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie produktów. Ustawodawcy coraz częściej wychodzą naprzeciw tym potrzebom, wprowadzając odpowiednie regulacje. Od stycznia 2022 roku we Francji planuje się całkowicie zakazać stosowania olejów mineralnych w opakowaniach, z kolei Niemcy pracują nad nowymi, bardziej restrykcyjnymi wytycznymi dotyczącymi stosowania oleju mineralnego w celu ponownego wykorzystania papieru z recyklingu do zastosowań opakowaniowych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

 

Bez kompromisu

Dla osób pracujących w łańcuchu wartości opakowań, zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo żywności nie mogą b postrzegane oddzielnie. Nie można pójść na kompromis w sprawie jednego na rzecz drugiego. Jednak zmiany wprowadzone w jednym celu mogą mieć wpływ na drugi: nowe, bardziej zrównoważone materiały mogą na przykład mieć inne właściwości w zakresie ochrony i bezpieczeństwa żywności. Jest to wyzwanie, które wymaga współpracy całego łańcucha wartości opakowań. Producenci muszą opracowywać nowe rozwiązania, które pomogą dostosować się do panujących i przyszłych wymagań dotyczących zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa żywności w produkcji opakowań. Jako wiodący międzynarodowy producent rozwiązań opakowaniowych, firma Henkel jest zaangażowana w dzielenie się swoją wiedzą na temat różnych aspektów łańcucha wartości z partnerami, klientami i dostawcami poprzez prowadzenie webinariów oraz udostępnianie białych ksiąg. Celem jest katalizowanie tych zmian w przemyśle, a w konsekwencji w społeczeństwie.

 

W pogoni za regulacjami
W tym roku będziemy świadkami bardzo daleko idących zmian dla naszych klientów, mających silne wpływ na całą branżę opakowań. Wśród tych zmian szczególne znaczenie ma ostateczne wdrożenie 15. poprawki do Europejskiego Rozporządzenia dotyczącego stosowania tworzyw sztucznych. Rozporządzenie to określa ponadto dopuszczalny poziom niektórych potencjalnie migrujących substancji, takich jak pierwszorzędowe aminy aromatyczne (PAA), co w szczególności dotyczy opakowań do żywności” - komentuje dr Monika Tönnießen, Head of Food Safety Compliance - Global Food Safety, Product Safety and Regulatory Affairs w firmie Henkel. „Ponieważ nasze zespoły zajmujące się toksykologią przewidziały takie zmiany, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom aktywne wsparcie i najnowocześniejsze możliwości testowania tych i podobnych substancji”- mówi dr André Weiss, Manager Instrumental Analytics, Food Safety w Henkel Corporate Scientific Services. „Co więcej, możemy zapewnić im jeszcze głębszą wiedzę w postaci na bieżąco aktualizowanych białych ksiąg oraz regulacji dotyczących bezpieczeństwa opakowań w kontakcie z żywnością” - dodaje dr Monika Tönnießen.

 

Cyfrowy transfer wiedzy
W związku z dużym zainteresowaniem, zbilżająca się seria webinariów firmy Henkel będzie skupiać się w szczególności na tematyce zrównoważonego rozwoju. Producent podzieli się swoją wiedzą na tematy, które w ostatnich latach znacząco zmieniają branżę opakowaniową, takie jak najnowsze osiągnięcia w dziedzinie komponentów olejów mineralnych. Seria webinariów będzie dostępna na niedawno uruchomionej platformie internetowej firmy - Henkel Adhesives Forum. Spotkania zostaną podzielone tematycznie i odbędą się w sześciu różnych terminach.

16 czerwca 2021 roku odbędzie się webinarium pt.: „Jednorazowe tworzywa sztuczne w UE - od regulacji do wdrożenia i wpływy na środowisko”. Z kolei 23 czerwca spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Od słomek plastikowych do papierowych - wyzwania i rozwiązania”.15 września głównym tematem będzie zagadnienie: „Materiały pochodzące z recyklingu w kontakcie z żywnością - przepisy i ich obecny stan w Europie i Ameryce Północnej”.
Podstawy analityki migracyjnej - kleje w opakowaniach żywności” to temat kolejnego webinarium, które odbędzie się 23 września. Następny, odbywający się 5 października, zostanie poświęcony tematowi „Składniki olejów mineralnych w opakowaniach żywności - Co trzeba wiedzieć o klejach”. Ostatnie zapowiedziane spotkanie odbędzie się 3 listopada i będzie dotyczyło „Aktualizacji światowych przepisów dotyczących klejów mających kontakt z żywnością”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty