Obieg bottle-to-bottle

Zakład przetwarza 20 000 ton butelek PET rocznie.

© Alpla

Grupa Alpla, zajmująca się produkcją opakowań i recyklingiem, przejęła niemiecką firmę zajmującą się recyklingiem butelek PET- BTB PET-Recycling. BTB PET-Recycling z siedzibą w Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii przetwarza butelki PET na materiał z recyklingu, który jest następnie wykorzystywany do produkcji nowych butelek do napojów. Skrót BTB oznacza „bottle-to-bottlei opisuje zamknięty obieg opakowań, w którym zebrane butelki przetwarzane na nowe butelki. BTB sortuje, rozdrabnia i czyści materiał wejściowy, a następnie sortuje go ponownie. W kolejnych procesach materiał jest topiony w procesie ekstruzji i zamieniany w granulat rPET do zastosowań spożywczych. „Zakup tej firmy jest dla nas inwestycją w przyszłość i umożliwi nam zwiększenie istniejących mocy produkcyjnych i dalsze wzmocnienie gospodarki obiegowej „bottle-to-bottle” - podkreśla Georg Lässer, szef działu recyklingu w firmie Alpla.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty