Obieg bottle-to-bottle

Zakład przetwarza 20 000 ton butelek PET rocznie.

© Alpla

Grupa Alpla, zajmująca się produkcją opakowań i recyklingiem, przejęła niemiecką firmę zajmującą się recyklingiem butelek PET- BTB PET-Recycling. BTB PET-Recycling z siedzibą w Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii przetwarza butelki PET na materiał z recyklingu, który jest następnie wykorzystywany do produkcji nowych butelek do napojów. Skrót BTB oznacza „bottle-to-bottlei opisuje zamknięty obieg opakowań, w którym zebrane butelki przetwarzane na nowe butelki. BTB sortuje, rozdrabnia i czyści materiał wejściowy, a następnie sortuje go ponownie. W kolejnych procesach materiał jest topiony w procesie ekstruzji i zamieniany w granulat rPET do zastosowań spożywczych. „Zakup tej firmy jest dla nas inwestycją w przyszłość i umożliwi nam zwiększenie istniejących mocy produkcyjnych i dalsze wzmocnienie gospodarki obiegowej „bottle-to-bottle” - podkreśla Georg Lässer, szef działu recyklingu w firmie Alpla.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty