Neutralnie bez podkładu

Działania firmy UPM Raflatac podjęła są częścią rozbudowanej strategii, której celem jest wspieranie przemysłu etykietowego w dążeniu do zerowej emisji dwutlenku węgla. Firma UPM jest jedną z pierwszych firm związanych z przemysłem leśnym, które zobowiązały się do podjęcia konkretnych działań w celu złagodzenia zmian klimatycznych w ramach inicjatywy ONZ.

© UPM Raflatac

Firma UPM Raflatac rozszerza swoją ofertę produktów neutralnych węglowo, uzyskując certyfikat CarbonNeutral dla całej gamy materiałów etykietowych serii Linerless. Certyfikat został wydany przez Natural Capital Partners zgodnie z protokołem CarbonNeutral.

Materiały etykietowe bez podkładu wykorzystujące technologię druku termicznego (DT) pozwalają klientom zmniejszyć negatywny wpływ opakowań na środowisko naturalne. W porównaniu z tradycyjnymi metodami etykietowania produkty bez podkładu zapewniają nawet 40-procentową redukcję zużycia materiałów. Jak podkreśla producent, w ostatnich latach rynek druku termicznego (DT) bez podkładu odnotował 15% wzrost z roku na rok. „UPM Raflatac stale opracowuje nowe sposoby ograniczania emisji dwutlenku węgla. Jest to konieczne, aby spełnić nasze zobowiązania dotyczące ochrony środowiska i łagodzenia zmian klimatycznych, a także by odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie rynku na zrównoważone rozwiązania etykietowe. Certyfikacja materiałów etykietowych bez podkładu jest doskonałym uzupełnieniem naszej oferty produktów z serii CarbonNeutral, w tym między innymi produktów z serii RAFNXT+. To duży krok naprzód w dostarczaniu naszym klientom jeszcze bardziej ekologicznych rozwiązań i umożliwieniu im podejmowania pozytywnych działań na rzecz klimatu i środowiska” - podkreśla Robert Taylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w firmie UPM Raflatac. Wskaźnik emisji dwutlenku węgla dla produktów bez podkładu firmy UPM Raflatac został już potwierdzony przez organizację Carbon Trust. Nowy certyfikat CarbonNeutral jest kolejnym dowodem na to, że firma podjęła działania mające na celu zdefiniowanie, zmierzenie i ograniczenie emisji pochodzących z procesu produkcji w całym łańcuchu dostaw. Co więcej, emisje, których nie da się uniknąć, są kompensowane w ramach globalnych projektów, które są weryfikowane zgodnie z uznanymi międzynarodowymi standardami, takimi jak Gold Standard. Klienci mogą odliczyć emisje związane z produkcją materiałów etykietowych Linerless firmy UPM Raflatac w swoich obliczeniach oceny cyklu życia produktów (LCA).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty