Restrukturyzacja Polar Group. Firma wraca do gry

©Polar

Światowy lider technologii uszlachetniania druku oraz produkcji maszyn do cięcia firma Polar, przechodzi restrukturyzację. Do Polar Group należą: Adolf Mohr Maschinenfabrik, Polar-Mohr Maschinenvertriebsgesellschaft i Dienst Verpackungstechnik. Firma rozszerzyła swoją działalność w zakresie serwisu i konserwacji, druku cyfrowego i opakowaniowego.

 

Kryzys w branży poligraficznej doprowadził do spadku sprzedaży w firmie. W 2021 roku sprzedaż ponownie wzrosła, ale wzrost ten był nadal zagrożony przez wąskie gardła dostaw ze strony materiałów potrzebnych do produkcji. W ubiegłym roku oraz w pierwszej połowie 2022 roku, sprzedaż Polar ponownie wzrosła. Jednak po tak długoterminowym załamaniu się dostaw, zmniejszeniu ilości zamówień i niepewnym rozwoju, Polar Group musiała sięgnąć po pomoc. Sąd Rejonowy we Frankfurcie wszczął postępowanie sądowe na wniosek firmy produkującej maszyny dla przemysłu drukarskiego i opakowaniowego. Polar Group miała problem z dostawą sterowników i innych komponentów m.in. do maszyn do cięcia. Działania te doprowadziły do spadku produkcji oraz sprzedaży, co wpłynęło na wypłacalność firmy. Polar Group ma zostać zrestrukturyzowana pod parasolem ochronnym i kontynuować działalność ze wszystkimi pracownikami. Wszystkie trzy firmy zachowają dotychczasową decyzyjność. Dr Jan Markus Plathner został tymczasowo mianowany przez Sąd Rejonowy we Frankfurcie zarządcą, by kontrolować postępy restrukturyzacyjne firmy. Łączna powierzchnia zakładów Polar Group to 50 000 m2. W kilku obszarach technologii wykończenia druku i opakowań, dzięki doświadczonym pracownikom, Polar Group jest liderem. Firma powraca do współpracy z klientami i jest przekonana, że w ciągu najbliższych miesięcy wszystko wróci do normy, a pracownicy zachowają swoje miejsca pracy.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty