Wzrosty w drugim kwartale

Wraz z odmrażaniem gospodarki firmy powoli wracają do rentowności sprzed pandemii.

© Photogenica

Firma CCL Industries opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 roku. Jak podaje, ogólna sprzedaż w tym okresie wzrosła o 15,1 procent do poziomu 1 406,3 milionów dolarów w porównaniu z 1 221,9 milionami dolarów w drugim kwartale roku 2020, przy wzroście organicznym na poziomie 20,5 procent i wzroście związanym z przejęciami o 1,5 procent, częściowo skompensowanym o negatywny wpływ efektów przeliczenia walut wynoszący 6,9 procent. Dochód operacyjny w drugim kwartale 2021 roku wzrósł o 43,9 procent do 235,5 milionów dolarów, w porównaniu do 163,6 milionów dolarów w drugim kwartale 2020 roku. Przychody operacyjne wzrosły o 51,4 procent, bez uwzględnienia różnic kursowych. Z kolei zysk netto wzrósł o 47,3 procent do 153 milionów dolarów w porównaniu do 103,9 milionów dolarów w roku poprzednim. „Wszystkie segmenty zanotowały silny wzrost sprzedaży o ponad 20 procent w ujęciu organicznym, podczas gdy zysk operacyjny i skorygowany podstawowy zysk na akcję wzrosły odpowiednio o 55,5 i 64,8 procent, z wyłączeniem negatywnego wpływu przeliczeń walutowych” - podkreśla Geoffrey T. Martin, prezes i dyrektor generalny CCL Industries.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty