The Better with Less. Wyzwanie od Metsä Board

© Metsä Board

Trzecia edycja konkursu The Better with Less – Design Challenge 2022-2023 organizowanego przez Metsä Board została rozstrzygnięta w ostatnim dniu lutego. W sumie w konkursie wzięło udział 124 uczestników z 27 krajów, a poziom prac był tak wysoki, że ostatecznie jury przyznało dwa I miejsca.

 

The Better with Less – Design Challenge to konkurs dla projektantów opakowań koncentrujących się na tworzeniu projektów estetycznych i ekologicznych, które przy wykorzystaniu mniejszej ilości materiałów zachowują swoją jakość i funkcjonalność. Jak co roku członkowie jury poszukiwali nowych, lżejszych i inteligentniejszych rozwiązań dla opakowań konsumenckich, które zapewniają lepsze wrażenia przy mniejszym wpływie na środowisko.

Dwie zwycięskie prace to Kid’s Headphones Packaging autorstwa Kitty Ching z Australii i Cardboard Protecting Filler zaprojektowane przez Marcina Michalskiego, Monikę Klimpel i Adriana Olejnika z polskiej firmy Werner Kenkel.

Głosowanie publiczności trwa 15 lutego. Swój głos można oddać klikając na link:
https://www.betterwithless.org/vote/ Jury

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty