Produkty Linerless firmy UPM Raflatac otrzymały certyfikację śladu węglowego od organizacji Carbon Trust

Firma UPM Raflatac jest wiodącym producentem w dziedzinie etykiet przyjaznych środowisku dzięki innowacyjnym usługom i samoprzylepnym materiałom etykietowym.

© UPM Raflatac

Emisja dwutlenku węgla produktów z serii Linerless firmy UPM Raflatac została certyfikowana przez Carbon Trust - globalną organizację konsultingową w zakresie zmian klimatycznych, której misją jest przyspieszenie wejścia w niskoemisyjną przyszłość. Produkty z serii Linerless są oznaczone etykietą CO2 Measured, która udowadnia, że firma UPM Raflatac oferuje wiarygodne obliczenia zgodnie z normami ISO 14040/44 i PAS 2050.

 

„Ambicją firmy UPM Raflatac jest przyszłość bez paliw kopalnych, a to oznacza, że koncentrujemy się na ograniczaniu emisji dwutlenku węgla przez nasze produkty. Ślad węglowy naszych produktów z serii Linerless został obliczony i potwierdzony certyfikatem przez organizację Carbon Trust, co stanowi dla nas sposób wiarygodnego wykazania klientom, że ślad węglowy został dokładnie zmierzony. Wybór produktów z serii Linerless to pozytywne działanie na rzecz klimatu” - mówi Robert Taylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w firmie UPM Raflatac.

 

Transparentne działania

RAFNXT+ firmy UPM Raflatac to pierwsza na świecie seria materiałów etykietowych zweryfikowanych przez organizację Carbon Trust w 2019 roku. UPM Raflatac stale dokłada starań, by stać się liderem w zakresie wiarygodnych obliczeń emisyjności i transparentności w branży etykietowej z serią produktów Linerless. „Cieszymy się, że firma UPM Raflatac rozszerza etykietę Carbon Measured firmy Carbon Trust na szerszą gamę produktów” – mówi Silvana Centty, zastępca dyrektora w Carbon Trust. „Jest to wyraźny dowód ich zaangażowania w zapewnienie wysokiego poziomu przejrzystości, dzięki któremu ich klienci mogą lepiej zrozumieć ilość wytworzonego dwutlenku węgla podczas produkcji ich opakowań”. Firma UPM Raflatac opracowała zarówno swoje zasoby, jak i produkty, aby sprostać potrzebom szybko rozwijającego się rynku druku termicznego (DT) bez podkładu. Nowa linia produkcyjna w Nowej Wsi w Polsce zwiększy roczne możliwości produkcyjne firmy o 100 milionów m². Najnowsza innowacja firmy UPM Raflatac dotycząca druku termicznego bez podkładu - UPM Raflatac OptiCut to optymalny wybór dla firm, które poszukują czystego cięcia o doskonałym przyleganiu i chcą jednocześnie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Produkt jest dostępny dla wszystkich zastosowań końcowych druku termicznego bez podkładu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty