Butelkomaty w sklepach Carrefour. 15 grodzy za zużytą butelkę

© Carrefour Polska

Coraz więcej firm działających na polskim rynku rozwija pakiet działań mających na celu ułatwienie klientom zachowań proekologicznych. Carrefour Polska oraz EKO-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań, wychodząc naprzeciw planom Ministerstwa Środowiska i Klimatu dotyczącym wprowadzenia w Polsce systemu kaucyjnego, wspólnie uruchomili w 10 sklepach Carrefour w województwie śląskim test butelkomatów.

 

Do urządzeń nazwanych PETfur można oddawać butelki z tworzywa sztucznego oraz puszki aluminiowe po napojach w formie nie zgniecionej oraz takie, na których nie został uszkodzony kod kreskowy. Za każde oddane opakowanie, sieć wypłaci klientom 15 groszy w postaci bonów, które można wykorzystać podczas zakupów w sklepach Carrefour do końca danego dnia. System zaproponowany przez Carrefour i EKO-Punkt jest szansą na zwiększenie ilości odpadów poddawanych recyklingowi w Polsce. Jedną z wcześniej wdrożonych przez sieć handlową inicjatyw był odbiór butelek zwrotnych bez konieczności okazywania paragonu ich zakupu.
Carrefour we współpracy z EKO-Punktem będzie aktywnie przyglądał się wynikom realizowanego testu oraz planowanym zmianom ustawodawczym w tym zakresie. Celem partnerów projektu jest jak najlepsze dostosowanie finalnego system odbioru opakowań do ostatecznych przepisów, które będą obowiązywały w Polsce.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty