Kompleksowy rebranding marki Bakalland. Żółta energia przekąsek

© Bakalland

Po 10 latach brand Bakalland, który od jesieni 2022 roku funkcjonuje w strukturach FoodWell – marki korporacyjnej powstałej z połączenia spółek Bakalland i Purella Superfoods, przechodzi kompleksowy rebranding. Zmianie ulega logotyp, a także wszystkie opakowania. Od tej pory wszystkie opakowania produktów będą miały unowocześniony i ujednolicony design.


Nowy design ma jednoznacznie symbolizować nowoczesność, dynamiczność i siłę pozytywnego przekazu, którym marka chce komunikować się ze swoimi klientami. Celem przeprowadzonej zmiany było odświeżenie i odmłodzenie marki oraz podkreślenie zalet bakalii i batonów jako naturalnych, ale przede wszystkim smacznych przekąsek. Przekaz zawarty jest w haśle marki „Bakalland, jesz co dobre”, które ma podpowiadać klientom, że przekąski są odpowiednie na różne okazje dnia codziennego, zdrowe i wysokiej jakości.

Projekt objął zmianę opakowań wszystkich należących do marki produktów. Ich nowa wersja wpisuje się w obecne trendy, a jednocześnie zachowuje klasyczną dla Bakallandu kolorystykę. Uwagę przykuwa żywszy niż dotychczas kolor - wyrazisty odcień żółtego, który jest silnym assetem marki. Charakterystycznym elementem w opakowaniach bakalii są umieszczone w centralnej części opakowania miseczki, wypełnione orzechami, suszonymi owocami czy ziarnami, które wskazują na przekąskowy charakter produktów. Za redesign marki Bakalland odpowiadają agencje brandingowe Czteryczwarte oraz HacketHamilton.

 

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty