Wstrzymana produkcja w Rosji

Sprzedaż Stora Enso w Rosji stanowi około 3% całkowitych przychodów grupy.

© Stora Enso

Stora Enso wstrzymuje do odwołania produkcję i sprzedaż swoich produktów w Rosji. Decyzja jest związana z trwającą inwazją tego kraju na Ukrainę. Producent posiada w Rosji trzy fabryki produkujące tekturę i dwa tartaki, w których w sumie zatrudnia około 1100 osób. Spółka wstrzyma również wszelkie działania związane z eksportem i importem do i z Rosji. Firma wdrożyła w związku z tym działania mające na celu zabezpieczyć dostępność i zaopatrzenie w surowce pochodzące z innych źródeł. „Wojna na Ukrainie jest nie do zaakceptowania i w pełni popieramy wszystkie nałożone na Rosję sankcje. Obecnie koncentrujemy nasze działania na zapewnieniu wsparcia dla klientów; chcemy też zadbać o naszych pracowników”- mówi Annica Bresky, prezes i dyrektor generalny Stora Enso.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty