Nowości na rynku opakowań do kawy. Ekologiczne kapsułki

Współpraca pomiędzy firmą Berry Global, jej klientem Tchibo oraz dostawcą Neste doprowadziła do przełomowych zmian na rynku kapsułek do kawy. Na rynek zostały wprowadzone kapsułki wykonane z surowców odnawialnych. Kapsułki do kawy cieszą się dużą popularnością na całym świecie ze względu na wygodę użytkowania oraz jakość zaparzonej z nich kawy, wywierają jednak również szkodliwy wpływ na środowisko. Kapsułki są zwykle przeznaczone do jednorazowego użytku, produkuje się je zaś z pierwotnego polipropylenu. Innowacyjne kapsułki marki kaw Qbo są produkowane z tych samych polimerów, wytwarzanych jednak z surowców pochodzenia biologicznego, takich jak oleje i tłuszcze odpadowe i resztkowe, np. zużyte oleje kuchenne. Wykorzystanie takich materiałów do produkcji kapsułek pozwala na obniżenie emisji CO2  o ok. 35%. Co ważne, surowce odnawialne zapewniają taką samą jakość i właściwości produktu, jak materiały tradycyjne. Dodatkowo nowy materiał można łatwo wprowadzić do istniejących linii produkcyjnych, bez konieczności wprowadzenia zmian.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty