Nowa fabryka Progroup

Na zdjęciu Maximilian Heindl (w środku), dyrektor generalny ds. rozwoju i wiceprezes zarządu firmy Progroup, wraz z lokalnymi politykami, firmami zaangażowanymi w budowę nowej fabryki.

© Progroup

Firma Progroup rozpoczęła budowę nowoczesnej fabryki formatów tektury falistej w południowo-zachodnich Niemczech. Inwestycja jest kontynuacją strategii rozwojowej firmy i będzie kosztować firmę ponad 90 milionów euro. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na drugie półrocze 2023 roku. Planowana prędkość produkcji nowej fabryki wyniesie 400 m/min przy szerokości roboczej 3,35 metra. Linia produkcyjna będzie przystosowana między innymi do wytwarzania jedno- i dwufalowych formatów tektury falistej Next Board z falami B, C, E i F, i mniejszych gramatur we wszystkich kombinacjach. Ponadto firma zainwestuje około dwóch milionów euro w oszczędzające zasoby metody produkcji. Producent planuje między innymi rozpoczęcie użytkowania wydajnego systemu trójgeneracji, który pozwoli zmniejszyć zużycie paliw kopalnych i jednocześnie, ze względu na wydajniejsze zastosowanie energii, pozwoli zredukować emisje dwutlenku węgla.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty