Droga do recyklingu

Na zdjęciu od lewej: Marianna Evenstein, Gustavo Duarte (Sappi), Kerstin Dietze (Sappi) i Julian Thielen (Interseroh Plus).

© Sappi Europe

Zapotrzebowanie na opakowania przyjazne dla środowiska stale rośnie. Stanowi to prawdziwe wyzwanie dla dostawców, producentów i właścicieli marek. Jak przestawić się na elastyczne opakowania, które można poddać recyklingowi? Co należy wziąć pod uwagę? W jaki sposób należy podjąć się tematu recyklingu? Dlaczego Europa wciąż musi nadrabiać zaległości w takich tematach jakdefinicja zdolności do recyklingu” imetody badań? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w nowym odcinku serii Blue Couch firmy Sappi. Rosnąca świadomość ekologiczna oraz wymagania dotyczące zagospodarowania odpadów i wyczerpujących się zasobów sprawiają, że coraz więcej konsumentów wybiera produkty w opakowaniach przyjaznych dla środowiska. Elastyczne opakowania, możliwość recyklingu i zrównoważony rozwój - to kluczowe zagadnienia, którymi zajmuje się obecnie nie tylko firma Sappi, ale także wielu innych producentów. Jakie działania są niezbędne, aby przestawić się na zrównoważone opakowania? Jak właściwie przebiega proces restrukturyzacji? Julian Thielen, kierownik usługi „Made for Recycling” w Interseroh Plus, Kerstin Dietze, kierownik ds. klientów w dziale Paper and Packaging Solutions w firmie Sappi oraz Gustavo Duarte, kierownik Centrum Kompetencyjnego Packaging Solutions w firmie Sappi, omówią to szczegółowo w najbliższym odcinku serii Blue Couch. Odcinek pt.Funkcjonalne opakowania papierowe - droga do recyklingu będzie dostępny od 22 lutego na stronie www.sappi-psp.com/the-blue-couch-series.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty