Produkcja wolna od pyłu

W obecnej fazie rozbudowy, moce produkcyjne zakładu w Vorsino wynoszą70 000 ton papieru rocznie. W kolejnym etapie zdolności produkcyjne mają zostać zwiększone do 210 000 ton rocznie.

© Hunkeler

W produkcji papieru toaletowego produkty uboczne takie jak pył i resztki papieru muszą być całkowicie usunięte z procesów produkcyjnych. Chcąc zapewnić czyste i bezpyłowe środowisko pracy, grupa Arkhbum Tissue zainwestowała w technologię firmy Hunkeler Systems.

 

W ubiegłym roku w zakładzie produkcyjnym Vorsino, na południowy zachód od Moskwy, rosyjska firma Arkhbum Tissue Group LLC uruchomiła nową fabrykę papieru toaletowego. Surowiec jest przetwarzany na gotowe rolki papieru na dwóch liniach włoskiego producenta Futura. Podczas obróbki powstają duże ilości pyłu i resztek papieru. Dzięki technologii firmy Hunkeler Systems odpady w postaci resztek papieru usuwane, a pył jest odfiltrowywany z powietrza. System zwraca czyste powietrze do środowiska pracy, zapewniając najwyższą jakość produkcji.

Pył jest odsysany w 21 punktach na każdej z dwóch linii. Resztki papieru z kolei usuwane z obszaru produkcji przez jeden punkt zasysania. Następnie maszyna prasuje odpady w zwarte bele. Technologia działa zgodnie ze sprawdzoną zasadą próżni, z wentylatorem umieszczonym na samym końcu systemu. Powstały w ten sposób efekt zasysania zapewnia, że powietrze pełne pyłu nie wydostaje się z rurociągów do otoczenia w drodze do systemu filtrów strumieniowych.

 

Kosztowne inwestycje

Zakład produkuje papier przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Przy 42 przyłączach do systemu odpylającego transportowane jest 64 000 metrów sześciennych powietrza na godzinę; w przypadku usuwania resztek papieru objętość strumienia powietrza osiąga 32 000 metrów sześciennych na godzinę. W celu utrzymania kosztów energii na jak najniższym poziomie, rozwiązanie wyposażone jest w system oszczędzania energii ESS. Przetwornica częstotliwości reguluje prędkość obrotową wentylatora w zależności od wymaganej w danym momencie wydajności powietrza.

Arkhbum Tissue Group LLC jest częścią Arkhangelsk Pulp and Paper Mill (APPM) z siedzibą w Nowodwińsku. Zakład produkcyjny w Vorsino jest największym projektem zrealizowanym do tej pory przez APPM. Według przedstawicieli firmy, do tej pory zainwestowano w niego około 11,5 miliarda rubli, co odpowiada około 133 milionom euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty