Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Produkcja wolna od pyłu

W obecnej fazie rozbudowy, moce produkcyjne zakładu w Vorsino wynoszą70 000 ton papieru rocznie. W kolejnym etapie zdolności produkcyjne mają zostać zwiększone do 210 000 ton rocznie.

© Hunkeler

W produkcji papieru toaletowego produkty uboczne takie jak pył i resztki papieru muszą być całkowicie usunięte z procesów produkcyjnych. Chcąc zapewnić czyste i bezpyłowe środowisko pracy, grupa Arkhbum Tissue zainwestowała w technologię firmy Hunkeler Systems.

 

W ubiegłym roku w zakładzie produkcyjnym Vorsino, na południowy zachód od Moskwy, rosyjska firma Arkhbum Tissue Group LLC uruchomiła nową fabrykę papieru toaletowego. Surowiec jest przetwarzany na gotowe rolki papieru na dwóch liniach włoskiego producenta Futura. Podczas obróbki powstają duże ilości pyłu i resztek papieru. Dzięki technologii firmy Hunkeler Systems odpady w postaci resztek papieru usuwane, a pył jest odfiltrowywany z powietrza. System zwraca czyste powietrze do środowiska pracy, zapewniając najwyższą jakość produkcji.

Pył jest odsysany w 21 punktach na każdej z dwóch linii. Resztki papieru z kolei usuwane z obszaru produkcji przez jeden punkt zasysania. Następnie maszyna prasuje odpady w zwarte bele. Technologia działa zgodnie ze sprawdzoną zasadą próżni, z wentylatorem umieszczonym na samym końcu systemu. Powstały w ten sposób efekt zasysania zapewnia, że powietrze pełne pyłu nie wydostaje się z rurociągów do otoczenia w drodze do systemu filtrów strumieniowych.

 

Kosztowne inwestycje

Zakład produkuje papier przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Przy 42 przyłączach do systemu odpylającego transportowane jest 64 000 metrów sześciennych powietrza na godzinę; w przypadku usuwania resztek papieru objętość strumienia powietrza osiąga 32 000 metrów sześciennych na godzinę. W celu utrzymania kosztów energii na jak najniższym poziomie, rozwiązanie wyposażone jest w system oszczędzania energii ESS. Przetwornica częstotliwości reguluje prędkość obrotową wentylatora w zależności od wymaganej w danym momencie wydajności powietrza.

Arkhbum Tissue Group LLC jest częścią Arkhangelsk Pulp and Paper Mill (APPM) z siedzibą w Nowodwińsku. Zakład produkcyjny w Vorsino jest największym projektem zrealizowanym do tej pory przez APPM. Według przedstawicieli firmy, do tej pory zainwestowano w niego około 11,5 miliarda rubli, co odpowiada około 133 milionom euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty