Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Zwiększona wytrzymałość

Jak podkreśla producent, dzięki przejściu na opakowania z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości, producenci odnoszą korzyści w zakresie optymalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych oraz dostosowania do wymogów zrównoważonego rozwoju.

© Mondi

Mondi wspiera klientów w przejściu na opakowania z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości. Producent oferuje ścisłą współpracę przy analizie, projektowaniu i wdrażaniu opakowań, w szczególności tych przeznaczonych do zastosowań przemysłowych, w nowych centrach obsługi klienta o nazwie ThinkBox. W oparciu o swoje zakłady w Niemczech, Polsce i Turcji firma jest jednym z wiodących europejskich dostawców zrównoważonych rozwiązań z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości. Oferta rozwiązań opakowaniowych gotowych do użytku skierowana jest do różnych branż, takich jak przemysł motoryzacyjny, chemiczny, maszynowy, metalurgiczny oraz dla producentów urządzeń do pozyskiwania energii słonecznej, trwałych dóbr konsumpcyjnych, sprzętów AGD, materiałów budowlanych i wyposażenia czy też sprzętu sportowego i rekreacyjnego. Jak dodaje Gerald Dörzbach, dyrektor sprzedaży w zakładzie Mondi Wellpappe Ansbach, wykonany z tektury falistej pojemnik o zwiększonej wytrzymałości radzi sobie z obciążeniem wysokości jednej tony, a pudło z tektury falistej umożliwia bezpieczny transport ciężkiej zawartości nawet w gorącym i wilgotnym klimacie. Ponadto oferują dodatkowe korzyści, takie jak m.in. możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb, łatwość obsługi i wydajność transportu. Co więcej, przejście na lekkie i poddające się recyklingowi opakowania na bazie papieru pozwala klientom osiągać cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Po akwizycji firmy Olmuksan w 2021 roku, firma kontynuuje integrację fabryk opakowań z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości, położonych w Bursie, Corum i Gebze (Turcja), z zakładami w Niemczech (Ansbach) i w Polsce (Simet). W ostatnich latach Grupa Mondi zainwestowała w nowe moce produkcyjne, technologię i park maszynowy fabryk Ansbach i Simet, będących obecnie jednymi z największych i najnowocześniejszych zakładów w Europie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty