Ekologiczne pasty do zębów

Firma planuje wprowadzenie nowych tubek wszystkie obsługiwane rynki do 2025 roku.

© Unilever

Firma Unilever zamierza zamienić całe swoje portfolio past do zębów na tubki nadające się do recyklingu. Nowe rozwiązanie opakowaniowe obejmie produkty marek Signal, Pepsodent oraz Closeup. Działanie to zostało ogłoszone niedługo po komunikacie firmy GSK, która zapowiedziała wprowadzenie nadających się do recyklingu tubek opakowaniowych dla marek Sensodyne i Aquafresh.
Po czterech latach prac tubki nadające się do recyklingu będą dostępne jeszcze w tym roku na dwóch największych rynkach produktów do higieny jamy ustnej firmy Unilever: we Francji i w Indiach. Nowe tubki, wprowadzone po raz pierwszy we Francji wraz z marką Signal, zostaną wprowadzone do największej gamy produktów Integral 8, która stanowi ponad jedną trzecią (35 procent) portfolio past do zębów firmy Unilever w tym kraju. Według firmy, będzie to najcieńsze tworzywo sztuczne dostępne na rynku past do zębów o grubości 220 mikronów, co pozwoli zmniejszyć ilość tworzywa sztucznego potrzebnego do wyprodukowania każdej tubki. Aby zachęcić do szerszych zmian w branży, innowacja zostanie także udostępniona innym firmom, które będą mogły ją zintegrować z własnymi działaniami. Projekt został zatwierdzony przez RecyClass, który wyznacza standardy możliwości recyklingu w Europie, a także przez laboratoria w Azji i Ameryce Północnej. Spełnienie tych rygorystycznych wymagań oznacza, że tubki mogą b poddawane recyklingowi w ramach standardowych strumieni recyklingu HDPE.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty