Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Ekologiczne pasty do zębów

Firma planuje wprowadzenie nowych tubek wszystkie obsługiwane rynki do 2025 roku.

© Unilever

Firma Unilever zamierza zamienić całe swoje portfolio past do zębów na tubki nadające się do recyklingu. Nowe rozwiązanie opakowaniowe obejmie produkty marek Signal, Pepsodent oraz Closeup. Działanie to zostało ogłoszone niedługo po komunikacie firmy GSK, która zapowiedziała wprowadzenie nadających się do recyklingu tubek opakowaniowych dla marek Sensodyne i Aquafresh.
Po czterech latach prac tubki nadające się do recyklingu będą dostępne jeszcze w tym roku na dwóch największych rynkach produktów do higieny jamy ustnej firmy Unilever: we Francji i w Indiach. Nowe tubki, wprowadzone po raz pierwszy we Francji wraz z marką Signal, zostaną wprowadzone do największej gamy produktów Integral 8, która stanowi ponad jedną trzecią (35 procent) portfolio past do zębów firmy Unilever w tym kraju. Według firmy, będzie to najcieńsze tworzywo sztuczne dostępne na rynku past do zębów o grubości 220 mikronów, co pozwoli zmniejszyć ilość tworzywa sztucznego potrzebnego do wyprodukowania każdej tubki. Aby zachęcić do szerszych zmian w branży, innowacja zostanie także udostępniona innym firmom, które będą mogły ją zintegrować z własnymi działaniami. Projekt został zatwierdzony przez RecyClass, który wyznacza standardy możliwości recyklingu w Europie, a także przez laboratoria w Azji i Ameryce Północnej. Spełnienie tych rygorystycznych wymagań oznacza, że tubki mogą b poddawane recyklingowi w ramach standardowych strumieni recyklingu HDPE.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty