Firma Mondi wyróżniona

RetortPouch Recyclable to innowacyjne, łatwe w użyciu monomateriałowe opakowanie, które pozwala zmniejszyć ilość odpadów żywnościowych.

© Mondi

Firma Mondi została wyróżniona przez Szwajcarski Instytut Opakowań (SVI) za rozwiązanie opakowaniowe RetortPouch Recyclable. Opakowanie to zdobyło nagrodę Swiss Packaging Award w kategorii Zrównoważony rozwój i zostało opracowane do pakownia sprzedawanych w Szwajcarii nasion roślin strączkowych i zbóż marki własnej Coop. Opakowanie RetortPouch Recyclable, wykonane z monomateriału na bazie polipropylenu (PP), oferuje wyjątkową trwałość i pozwala ograniczyć ilość marnowanej żywności. Innowacyjne opakowanie może zastąpić skomplikowane wielowarstwowe opakowania nienadające się do recyklingu, w których do zapewnienia wysokiej bariery ochronnej żywności wykorzystuje się aluminium lub powłoki metalizowane. Rozwiązanie jest odporne na wysokie temperatury stosowane podczas procesu retortowania przy przygotowywaniu żywności i nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań w przemyśle żywności gotowej i karmy dla zwierząt. Opakowanie, stosowane do produktów firmy Coop, ma atrakcyjną i wytrzymałą konstrukcję typu stand-up z przezroczystym okienkiem, zapewniającym konsumentom widoczność zawartości produktu na półce sklepowej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty