Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Kompleksowa rozbudowa

Rozbudowa zakładu w Alzey rozpoczęła się w maju tego roku i potrwa do jesieni.

© Thimm

Firma Thimm rozbudowała zakład produkcji tektury falistej w Nadrenii-Palatynacie poprzez kompleksową rozbudowę tekturnicy i instalację nowego systemu przenośników o wartości 1,6 milionów euro. Inwestycja pozwoli producentowi rozpocząć produkcję tektury falistej typu F. Kolejne inwestycje w automatyzację procesów zakładu planowane są na czwarty kwartał 2021 roku.

Przebudowa tekturnicy rozpoczęła się w maju tego roku. Jeden z modułów do wytłaczania tektury falistej został zastąpiony przez bardziej nowoczesne rozwiązanie Modul Facer firmy BHS Corrugated. Dzięki temu maksymalna prędkość produkcji tektury falistej została zwiększona do 350 metrów na minutę. Producent może teraz również produkować tekturę falistą typu F, stosowaną często w produkcji opakowań i ekspozytorów. Ponadto, jak podkreśla, zastosowanie fali typu F pozwala na bardziej efektywną logistykę i obniżenie kosztów produkcji. W drugim kwartale zainstalowano nowe przenośniki taśmowe i łańcuchowe firmy Dücker Conveyor Systems. Jesienią tego roku dalsza przebudowa obejmie podzespoły części suchej tekturnicy  i systemu parowego.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty