Pozytywnie dla środowiska

Forest Positive to nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie opakowań przyjaznych środowisku wprowadzone przez firmę UPM Raflatac. Przedsiębiorstwo postanowiło zmienić podejście do cyklu eksploatacji lasu, nie ograniczając się tylko i wyłącznie do zapobiegania wylesianiu, ale także aktywnie wspierając rozwój kapitału środowiska naturalnego. Forest Positive to przyszłość dla etykiet produkowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – w tym celu powstała seria materiałów samoprzylepnych RAFNXT+.  

 

Forest Positive przynosi istotne korzyści zarówno naturze, jak i środowisku w ujęciu ogólnym. Stosowanie tej koncepcji w produkcji opakowań i etykiet zapobiega wylesianiu, a także promuje bioróżnorodność, podnosi jakość wody oraz zwiększa możliwości lasów w zakresie ograniczenia zmian klimatu. Dodatkowo zoptymalizowane wykorzystanie RAFNXT+ przekłada się na oszczędność energii i wody oraz mniejszą ilość odpadów powstających w cyklu eksploatacji w porównaniu z etykietami standardowymi.

 

Liczne korzyści

Projekt Forest Posivitve i materiały samoprzylepne RAFNXT+ niosą ze sobą liczne korzyści zarówno dla właścicieli drukarń, jak i właścicieli marek. Zapewniają przewagę nad konkurencją w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności wykorzystania surowców. Mniejsza częstotliwość zmian rolki to krótsze przestoje i mniejsza ilość odpadów, niższe koszty opakowań i transportu oraz zwiększona powierzchnia magazynowa na surowce i gotowe produkty.

Lasy, z których firma UPM Raflatac pozyskuje surowce, są zarządzane w sposób zrównoważony zgodnie z normami FSC (ang. Forest Stewardship Council – Rada ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej) lub PEFC (ang. The Programme for the Endorsement of Forest Certification – Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej). Mogą one zaabsorbować więcej CO2, niż jest emitowane w trakcie cyklu eksploatacji materiałów etykietowych. „Koncepcja Forest Positive charakteryzuje się dodatnim bilansem węglowym, co oznacza, że lasy, z których pochodzą nasze surowce, są w stanie zaabsorbować nawet dwukrotność dwutlenku węgla emitowanego w trakcie procesu produkcji”, wyjaśnia Robert Taylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w firmie UPM Raflatac.

Koncepcja Forest Positive zapobiega wylesianiu, a także promuje bioróżnorodność, podnosi jakość wody oraz zwiększa możliwości lasów w zakresie absorpcji dwutlenku węgla.

 

Różnorodne zastosowania

RAFNXT+ obejmuje rozwiązania etykietowe do różnych zastosowań, w tym handlu detalicznego, oznaczania pakowanego pożywienia oraz etykiety do zastosowań transportowych i logistycznych. „Dzięki nowej serii przyjaznych środowisku surowców klienci mogą wyróżnić się przez zastosowanie koncepcji Forest Positive oraz etykiet, które zapewniają redukcję emisji dwutlenku węgla nawet o 20 proc. w porównaniu ze standardowymi materiałami papierowymi. Ponadto seria RAFNXT+ umożliwia wzrost produktywności dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu surowców”, podsumowuje Jon Lenck, dyrektor działu produktów VIP i Prime w regionie EMEIA, UPM Raflatac.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty