Współpraca Dow i Valoregen. Nowy poziom recyklingu

Współpraca z Valoregen stanowi kolejny przykład wysiłków Dow w zakresie realizacji celów dotyczących zrównoważonego rozwoju.

źródło: Dow

Dow zawarł umowę z francuską firmą recyklingową Valoregen, w ramach której zbudowany zostanie zakład recyklingu hybrydowego we Francji, którego właścicielem i operatorem będzie Valoregen. Jak podkreśla producent, współpraca ta jest kolejnym przykładem tego, jak Dow współpracuje z firmami w całej Europie i na całym świecie, aby inwestować w innowacyjne nowe rozwiązania w zakresie recyklingu, przyspieszyć obieg surowców i rozwiązać problem odpadów z tworzyw sztucznych. Projekt, który ma ruszyć pod koniec I kwartału 2023 roku, będzie oznaczał ważny krok w łączeniu recyklingu mechanicznego (który przetwarza niektóre odpady z tworzyw sztucznych na produkty wtórne) i nowszych, zaawansowanych procesów recyklingu (który rozbija mieszane, trudne do recyklingu tworzywa sztuczne do ich pierwotnej postaci, pozwalając wytworzyć nowe polimery o właściwościach surowców pierwotnych). Celem Valoregen jest stworzenie unikalnego ekosystemu zdolnego do recyklingu wszystkich form odpadów z tworzyw sztucznych w jednym miejscu.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty