Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Mondi finalizuje przejęcie Olmuksan

Jak podkreśla dyrektor generalny grupy Mondi, Andrew King, przejęcie znacząco wzmacnia pozycję firmy na szybko rozwijającym się tureckim rynku tektury falistej i pozwoli rozszerzyć ofertę dla obecnych i nowych klientów w tym regionie.

© Mondi

Mondi, producent papieru i zrównoważonych opakowań, sfinalizował przejęcie spółki Olmuksan, będącego producentem opakowań z tektury falistej, od tureckiej firmy International Paper. Jednocześnie oznacza to, że firma Mondi nabyła 90,38 procent akcji spółki Olmuksan International Paper Ambalaj Sanayi ve Ticaret za łączną kwotę 66 milionów euro, a wymagane warunki dokonania zakupu zostały spełnione. Szacowana całkowita wartość akcji wyniosłaby około 88 milionów euro. Notowana na giełdzie w Stambule sieć pięciu zakładów firmy Olmuksan dostarcza wysokiej jakości opakowania do żywności, napojów, produktów rolnych i zastosowań przemysłowych zróżnicowanej bazie klientów. Firma Mondi była do tej pory w posiadaniu czterech tureckich zakładów produkujących opakowania z tektury falistej, jednej papierni do produkcji tektury falistej, a także trzech zakładów produkujących opakowania giętkie. Producent planuje także zakup pozostałych 9,62 procent akcji spółki.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty