Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Mondi finalizuje przejęcie Olmuksan

Jak podkreśla dyrektor generalny grupy Mondi, Andrew King, przejęcie znacząco wzmacnia pozycję firmy na szybko rozwijającym się tureckim rynku tektury falistej i pozwoli rozszerzyć ofertę dla obecnych i nowych klientów w tym regionie.

© Mondi

Mondi, producent papieru i zrównoważonych opakowań, sfinalizował przejęcie spółki Olmuksan, będącego producentem opakowań z tektury falistej, od tureckiej firmy International Paper. Jednocześnie oznacza to, że firma Mondi nabyła 90,38 procent akcji spółki Olmuksan International Paper Ambalaj Sanayi ve Ticaret za łączną kwotę 66 milionów euro, a wymagane warunki dokonania zakupu zostały spełnione. Szacowana całkowita wartość akcji wyniosłaby około 88 milionów euro. Notowana na giełdzie w Stambule sieć pięciu zakładów firmy Olmuksan dostarcza wysokiej jakości opakowania do żywności, napojów, produktów rolnych i zastosowań przemysłowych zróżnicowanej bazie klientów. Firma Mondi była do tej pory w posiadaniu czterech tureckich zakładów produkujących opakowania z tektury falistej, jednej papierni do produkcji tektury falistej, a także trzech zakładów produkujących opakowania giętkie. Producent planuje także zakup pozostałych 9,62 procent akcji spółki.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty