Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Biznes & Finanse

Akomex finalizuje inwestycje

Grupa Akomex, będąca producentem opakowań kartonowych, zakończyła rozbudowę zakładu produkcyjnego DrukPaku w Aleksandrowie Kujawskim. Inwestycja o wartości 4,5 milionów złotych pozwoliła rozbudować zakład o nową halę o powierzchni ponad 1800 m², w której jeszcze w tym roku rozpoczną prace nowe linie produkcyjne.

więcej »

Miliken zwiększa produkcję

Firma Milliken rozpoczyna produkcję w nowej fabryce dodatków klaryfikujących do tworzyw sztucznych w Blacksburgu. Dodatkowa zdolność produkcyjna jest odpowiedzią na zwiększony popyt na produkty z tworzyw sztucznych. Producent specjalizujący się produkcji dodatków do tworzyw sztucznych i barwników twierdzi, że nowy zakład zwiększy zdolność produkcyjną wiodącego na rynku klaryfikatora polipropylenowego Millad NX 8000 o ponad połowę.

więcej »

Sprzedaż rosyjskich aktywów

Firma Mondi przedstawiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku oraz informacje dotyczące dalszej działalności w Rosji. Jak podkreślił producent, wyniki we wszystkich sektorach działalności były zadowalające, pomimo zmagań związanych z wysokimi kosztami produkcji i niedoborem surowców, a to za sprawą podniesionych cen sprzedaży.

więcej »

Od rodziny do rodziny

Firma ANL Packaging ma nowych udziałowców. Rodzina Neven, po 64 latach działalności w branży opakowań z tworzyw sztucznych, przekazuje pałeczkę grupie Hubin. Grupa od ponad 40 lat zajmuje się produkcją opakowań z pierwotnych z polimerów dla produktów spożywczych, kosmetycznych, zdrowotnych i przemysłowych.

więcej »

Akwizycja Atlas Packaging

Firma Smurfit Kappa UK przejęła Atlas Packaging, dostawcę opakowań z tektury falistej o stosunkowo silnej pozycji na rynku brytyjskim. Producent z siedzibą w Barnstaple zajmuje się produkcją opakowań gotowych do wysyłki, opakowań prezentowych i rozwiązań dla branży e-commerce.

więcej »

Więcej tektury FBB

Na całym świecie wrasta zapotrzebowanie na materiały opakowaniowe produkowane w sposób zrównoważony i wspierające gospodarkę obiegową. Firma Metsä Board, wiodący europejski producent tektury i opakowań, dąży do zwiększenia produkcji materiałów opakowaniowych na bazie włókien pierwotnych oraz do modernizacji swojej działalności przemysłowej, aby odpowiedzieć na rosnący popyt w branży.

więcej »

Przejęcie La Sorgente Spa

Siegwerk Druckfarben, jeden z wiodących dostawców atramentów do druku opakowań i etykiet, podpisał umowę kupna włoskiego producenta La Sorgente Spa, producenta atramentów do fleksodruku i wklęsłodruku, w tym wodorozcieńczalnych farb fleksograficznych oraz rozpuszczalnikowych dla opakowań elastycznych.

więcej »

Rozbudowa zakładów w Europie

Firma Avery Dennison zainwestuje ponad 60 milionów euro w rozbudowę mocy produkcyjnych w Europie, aby sprostać rosnącemu popytowi branży na etykiety i materiały opakowaniowe. Inwestycja obejmie dwie lokalizacje. Pierwsza z nich dotyczy trwającej już rozbudowy zakładów w Champ-sur-Drac we Francji i wyniesie 45 milionów euro.

więcej »

Rozwój na rynku tektury

Firma Graw nawiązała współpracę z Macarbox, hiszpańskim producentem maszyn do produkcji opakowań z tektury falistej. Celem partnerstwa jest zwiększenie obecności firmy na rynku tektury falistej w Polsce. Firma Macarbox została założona jako część grupy INZU, która funkcjonuje na rynku od ponad 65 lat.

więcej »

Nowa linia produkcyjna w Płocku

Firma Innovia Films, będąca częścią grupy CCL Industries i zajmująca się produkcją folii do zastosowań opakowaniowych, uruchomiła nową linię produkcyjną do wytwarzania folii termokurczliwej na bazie poliolefin o niskiej gęstości w zakładzie w Płocku. Inwestycja o wartości 23 milionów euro przeznaczona jest do produkcji etykiet termokurczliwych i folii samoprzylepnych.

więcej »

Komentarz miesiąca

Wystrajkowani…

UPM i związki zawodowe ostatecznie douzgodniły układy zbiorowe dla poszczególnych przedsiębiorstw, a dokładnie dla pięciu spółek UPM. Strajk w fińskich fabrykach ostatecznie uznano za zakończony, a pracownicy wrócili do pracy. Obejmujący UPM Pulp, UPM Communication Papers, UPM Specialty Papers, UPM Raflatac i UPM Biofuels strajk związków zawodowych rozpoczął się 1 stycznia 2022 roku i trwał prawie cztery miesiące. Początkowo strajkowało około 2100 związkowców, ale wyrok sądu nakazał około 200 z nich wykonywanie zadań....

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty