Biznes & Finanse

Hamulec inwestycyjny zaciągnięty. Biznesowe perspektywy dla II kwartału

Pierwszy tegoroczny subindeks Barometru EFL dla sektora produkcyjnego wyniósł 48,9 pkt. i jest o 1,9 pkt. wyższy niż trzy miesiące wcześniej. Jest to najwyższy wskaźnik od roku, kiedy w I kwartale 2022 roku wyniósł 49,9 pkt. Hamulec inwestycyjny pozostaje zaciągnięty – tylko 1 procent firm produkcyjnych planuje wzrost inwestycji, a co dziesiąty ich spadek.

więcej »

Grafotronic wzmacnia sprzedaż. Nowa osoba w europejskim zespole

Grafotronic, jeden z wiodących dostawców urządzeń do cyfrowego wykańczania, ogłosił pierwszą kluczową zmianę personalną w firmie w nowym roku. Do europejskiego zespołu sprzedaży firmy dołączyć Patrick Brouns.

więcej »

Drukpol Flexo przejęty. Przetasowania na rynku opakowań giętkich

Constantia Flexibles, trzeci największy producent opakowań giętkich na świecie, podpisał umowę o przejęciu polskiej firmy Drukpol Flexo. Obie strony oczekują wymiernych korzyści - Constantia Flexibles wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku opakowań giętkich natomiast Drukpol Flexo powiększy swoje dotychczasowe portfolio produktów.

 

więcej »

Rozwój Grupy Akomex. Otwarcie nowej hali produkcyjnej DrukPaku

Działający w ramach Grupy Akomex zakład DrukPaku w Aleksandrowie Kujawskim otworzył nową halę produkcyjną, której budowa trwała 1,5 roku. Uruchomienie nowej przestrzeni zwiększy moce produkcyjne spółki w zakresie produkcji dla farmacji o około 30 procent.

 

więcej »

Doskonałe wyniki Stora Enso. Najwyższy zysk operacyjny EBIT

Stora Enso przedstawiła swoje wyniki finansowe za VI kwartał oraz cały rok 2022. Firma osiągnęła w ubiegłym roku najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wzrosły o 17%, a zysk operacyjny EBIT osiągnął 20% wzrost. W zakończonym roku finansowym firma dokonała kilku strategicznych ruchów, które wpłynęły na sytuację finansową firmy i naświetliły jej plany rozwojowe na kolejne lata.

więcej »

ColorConsulting. Dystrybutor Alwan PrintStandardizer

Alwan Color Expertise powierzył swojemu dystrybutorowi, firmie ColorConsulting zarządzanie sprzedażą i obsługą systemu kontroli procesów drukowania Alwan PrintStandardizer (APS) na całym świecie, począwszy od lutego 2023 roku.

 

więcej »

Zielona energia od Smurfit Kappa. Panele słoneczne w hiszpańskiej papierni

Firma Smurfit Kappa podejmuje szereg projektów zmierzających do generowania zrównoważonej energii. W ramach najnowszej inicjatywy firma planuje zainwestować 6 milionów euro w swoją papiernię Sanguesa w Hiszpanii. Środki zostaną przeznaczone na budowę elektrowni słonecznej sąsiadującej z fabryką. Podobne rozwiązania zostały już wdrożone w innych zakładach produkcyjnych firmy w Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku.

więcej »

Inwestycja Mondi. Zwiększyć produkcję tektury

Mondi sfinalizowało przejęcie papierni Duino w pobliżu Triestu we Włoszech od Grupy Burgo. Zakup papierni kosztował 40 mln euro.

więcej »

Dwucyfrowe podwyżki materiałów Agfa. By utrzymać standard oferty

Z nowym rokiem Agfa ogłosiła podwyżki cen w całej swojej ofercie Digital Prints & Chemicals na całym świecie. Firma przewiduje dwucyfrowe wzrosty.

więcej »

Stora Enso kupiła De Jong Packaging Group. Wzmocnienie pozycji na rynku

Stora Enso sfinalizowała przejęcia De Jong Packaging Group, jednego z największych producentów opakowań na bazie tektury falistej w krajach Beneluksu. Transakcja opiewa na kwotę ok. 1,020 mld euro i została ostatecznie zamknięta 6 stycznia br. po uzyskaniu niezbędnych zgód i zakończeniu konsultacji pracowniczych.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty