Rozwój Grupy Akomex. Otwarcie nowej hali produkcyjnej DrukPaku

© Grupa Akomex

Działający w ramach Grupy Akomex zakład DrukPaku w Aleksandrowie Kujawskim otworzył nową halę produkcyjną, której budowa trwała 1,5 roku. Uruchomienie nowej przestrzeni zwiększy moce produkcyjne spółki w zakresie produkcji dla farmacji o około 30 procent.

 

W trakcie ostatnich dwóch lat Grupa Akomex, będąca czołowym producentem opakowań kartonowych w Polsce, zainwestowała w rozwój ponad 40 mln zł. Nowa hala DrukPaku w Aleksandrowie Kujawskim ma ponad 1800 metrów kwadratowych powierzchni, a jej budowa zakończyła się jesienią ubiegłego roku. Zainstalowane w niej linie produkcyjne, które właśnie rozpoczęły produkcję będą realizowały zamówienia głównie z sektora farmaceutycznego. Firma DrukPak funkcjonuje na polskim rynku już ponad 50 lat i produkuje opakowania głównie dla firm z sektora farmaceutycznego oraz kosmetycznego. Grzegorz Łajca, Prezes Grupy Akomex tak komentuje otwarcie nowej hali produkcyjnej: „Rynek opakowań jest obecnie mało przewidywalny ze względu między innymi na wahania cen surowców czy też nadal funkcjonujące problemy z transportem międzynarodowym.  Jednak Grupa Akomex stawia na rozwój, który pomoże nam znaleźć nowych klientów i zwiększyć udziały w rynku.”

Część inwestycji została zrealizowana przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty