Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Pięć wyróżnień WorldStar

Międzynarodowy konkurs WorldStar to jedna z najważniejszych inicjatyw branżowych Światowej Organizacji Opakowań (WPO). W najnowszej edycji konkursu firma Stora Enso zdobyła pięć nagród za innowacyjne i zrównoważone rozwiązania opakowaniowe.

© Stora Enso

Firma Stora Enso otrzymała pięć nagród w najnowszej edycji konkursu WorldStar, organizowanego przez Światową Organizację Opakowań (WPO). Jak podkreśla producent, wszystkie wyróżnione projekty opakowań są proekologiczne i zostały wykonane z odnawialnych materiałów bazujących na włóknach drzewnych. Pierwszym zwycięskim rozwiązaniem jest opakowanie EcoFreshBox, nagrodzone w kategorii „Świeże owoce i warzywa”. Projekt opakowania pozwala zastąpić analogiczne rozwiązania wykonane z tworzyw sztucznych, tym samym redukując ich obecność w obiegu rynkowym. Drugie z nagrodzonych rozwiązań to monomateriałowe opakowanie zbiorcze z tektury falistej do transportowania kruchych przedmiotów. Jak podkreśla Stora Enso, opakowanie jest przyjazne dla użytkownika, zarówno w kontekście pakowania jak i rozpakowywania, oraz łatwe w recyklingu, przy czym zostało zoptymalizowane z myślą o przedmiotach, które wymagają szczególnej ostrożności podczas transportu. Opakowanie na „inteligentną” lodówkę zwyciężyło natomiast w kategorii „Inne”. Producent stworzył rozwiązanie, które w 100% bazuje na materiałach odnawialnych, zapewniając, że proces pakowania i wyjmowania nie wymaga użycia narzędzi zewnętrznych. W skład całego rozwiązania wchodzi również dedykowana paleta ze zintegrowaną rampą załadowczą. Ostatnim wyróżnionym rozwiązaniem jest funkcjonalne opakowanie na gadżety muzyczne, nagrodzone w kategoriach „Zabawki” i „Elektronika”. Interaktywne opakowanie na Babbit - skierowany do dzieci odtwarzacz Spotify - to opakowanie, które angażuje uwagę dziecka, zapewnia bezpieczny transport znajdującego się w środku sprzętu i pozwala na jego wygodne przenoszenie, zachowując przy tym wysokie walory estetyczne.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty