Wydarzenia

20-minutowe rozmowy biznesowe. Grafotronic Aspire 2023

Wymiana doświadczeń i możliwość nawiązania nowych relacji mają w biznesie duże ogromne znaczenie. Organizowane przez Grafotronic wydarzenie Grafotronic Aspire, które odbędzie się w maju w Warszawie, zaplanowane jest w formie speed-dating gwarantującej możliwość indywidualnej rozmowy ze specjalistami.

więcej »

Wyróżnienie od Clarivate. Światowy innowator

Brytyjska firma Clarivate świadcząca usługi informacyjne, wykorzystując swoje globalne bazy danych stworzyła ranking 100 największych na Świecie innowatorów (Top 100 Global Innovators 2023). Wśród wyróżnionych znalazła się Konica Minolta.

więcej »

Konferencja naukowa. Przyszłość i Wyzwania Rynku Opakowań

Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny organizuje w dniu 16 marca 2023 konferencję naukową „Przyszłość i Wyzwania Rynku Opakowań”. Spotkanie dedykowane naukowcom i badaczom związanym z branżą produkcji opakowań oraz przedstawicielom całego łańcucha wartości rynku opakowaniowego będzie miało miejsce w Cobro -  warszawskim oddziale Łukasiewicza.

więcej »

Laureat Packaging Innovations w Birmingham. Ekologiczna Rippatape Halo

W dniach 15-16 lutego w Birmingham odbędzie się wydarzenie Packaging Innovations. Wśród ogłoszonych zawczasu zwycięzców tegorocznej edycji Galerii Innowacji jest produkt Rippatape Halo od Filtrona Tapes (do niedawna Essentra Tapes).

 

więcej »

Konica Minolta wspiera studentów. Warsztaty dla Papiernictwa i Poligrafii

Wykształcony kierunkowo pracownik, znający teorię i praktykę jest nieocenioną wartością firmy. Wie o tym doskonale Konica Minolta, która już drugi rok z rzędu zaprosiła studentów Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Warszawskiej do swojego showroomu na praktyczne zajęcia. Studenci, w ramach przedmiotu „Cyfrowe techniki  drukowania” pod kierunkiem dr inż. Katarzyny Piłczyńskiej mieli okazję zobaczyć od strony praktycznej branżę, z którą wiążą swoją zawodową przyszłość.

więcej »

Screen doprecyzowuje rynki druku. Nowe logo Truepress

Firma Screen Graphic Solutions zaktualizowała odpowiednie loga produktów dla swojej marki systemów druku cyfrowego z serii Truepress. Zmiany mają na celu jasne określenie rozwoju produktów i rozwiązań Screen dla każdego z rynków druku.

więcej »

Zmiany w APEAL. Luc Brantjes nowym prezesem

Stowarzyszenie Europejskich Producentów Stali do Opakowań (APEAL) mianowało Luca Brantjesa, dyrektora sprzedaży działu opakowań Tata Steel, na nowego prezesa stowarzyszenia. Jest to 13. prezes APEAL.

 

więcej »

Metsä Board o uprawie lasów. Obalić stereotypy

Metsä Board opublikowała serię pięciu filmów przedstawiających cykl życiowy fiński lasów oraz to, jak odpowiedzialna gospodarka leśna wspiera bioróżnorodność lasów i ich zrównoważony wzrost. Filmy zostały nakręcone w Nemus Futurum, które jest leśnym centrum Metsä Group dla zwiedzających, znajdującym się w Lohja w Finlandii.

 

więcej »

Kolejne inwestycje Stora Enso. W zgodzie z potrzebami rynku

Stora Enso wzmacnia swoją koncentrację na specjalistycznych gatunkach celulozy, inwestując 38 mln EUR w produkcję niebielonej masy celulozowej (UKP) w zakładzie Enocell w Finlandii oraz 42 mln EUR w poprawę produkcji masy celulozowej w zakładzie Skutskär w Szwecji. Inwestycje te będą wspierać rosnące zapotrzebowanie konsumentów na odpowiednio niebielone odnawialne materiały opakowaniowe i produkty higieniczne.

 

więcej »

Grafotronic w Italgrafica Sistemi. To już trzecia maszyna

Italgrafica Sistemi po raz trzeci zainwestował w maszynę polskiego producenta Grafotronic. Włoski producent etykiet samoprzylepnych istnieje na rynku od 1992 roku i jest częścią Konig Print Group. Dotychczasowa, udana współpraca z Grafotroniciem skłoniła firmę do ponownego wyboru rozwiązań maszynowych tej firmy.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty