Wydarzenia

Zwycięskie display’e

Smurfit Kappa Polska zdobyła nagrody w dwóch prestiżowych konkursach branżowych. W konkursie „Art of Packaging” na najlepsze opakowanie roku firma zdobyła nagrodę główną w kategorii Marka Własna za projekt „Winoteka Netto”. Firma otrzymała trzy nominacje do nagrody głównej i miana Opakowania Roku, w tym do kategorii POS z projektami „Andruty Kaliskie” oraz „Kosz Wielkanocny”.

więcej »

Prosto i czytelnie

14 października podczas Forum Energii i Recyklingu na targach Poleco w Poznaniu organizacja Friends of Glass Polska zaprezentowała projekt nowej naklejki informacyjnej na pojemniki do segregacji opakowań szklanych. Powstała ona w oparciu o przeprowadzone badania ankietowe oraz konsultacje z branżowymi ekspertami i w przejrzysty sposób komunikuje zasady segregacji opakowań szklanych.

więcej »

Rozpocznij cykl z DS Smith

26 października w godzinach od 11:00 do 12:30 odbędzie się bezpłatny webinar firmy DS Smith, dotyczący zagadnień związanych z ekoprojektowaniem i wdrażaniem obiegu zamkniętego wśród firm zajmujących się produkcją opakowań. Eksperci z branży opowiedzą o tym, jak w praktyce wygląda zastosowanie 8 Wskaźników Projektowania dla Obiegu Zamkniętego.

więcej »

Tektura falista na topie

Na początku października 2021 roku firma Progroup osiągnęła obroty w wysokości ponad miliarda euro. Tym samym wynik z poprzedniego roku został ponadto przekroczony już przed końcem roku 2021. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, wysokie obroty to przede wszystkim wynik przemyślanej strategii biznesowej, którą napędzają obecne trendy w branży.

więcej »

Konica Minolta wstrzymuje produkcję

W sierpniu 2021 roku w jednej z fabryk tonerów Konica Minolta w Japonii doszło do wybuchu pożaru, w skutek czego firma zmuszona była wstrzymać produkcję. Obecnie trwają intensywne prace nad wznowieniem działalności, jednak jak podaje firma, klienci, w tym również ci z Polski, muszą liczyć się z przerwami w dostawach tonerów i innych materiałów eksploatacyjnych.

więcej »

Odpowiedzialnie z plastikiem

Tom Salmon, CEO firmy Berry Global, został członkiem kadry kierowniczej organizacji Alliance to End Plastic Waste. Organizacja non-profit z siedzibą w Singapurze zrzesza około 80 członków, w tym między innymi BASF, Dow Chemical, Mitsubishi Chemical czy Proctor & Gamble i podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych trafiających do środowiska.

więcej »

Nagroda dla Miraclon

Firma Miraclon, kolebka Kodak Flexcel Solutions, otrzymała nagrodę Pinnacle InterTech Award za nową, wprowadzoną w tym roku technologię PureFlexo Printing. Dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, technologia ta rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, maksymalnie zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

więcej »

Festiwal dla branży opakowań

Około 24 tysięcy odwiedzających targi Fachpack skorzystało z okazji, aby znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące produkcji opakowań pośród 788 wystawców z 33 krajów. „Kto nie był na targach, ten sporo przegapił” - tak brzmiała jednogłośna opinia wystawców.

więcej »

Finał ART OF PACKAGING 2021

Finał piętnastej edycji konkursu ART OF PACKAGING 2021 zakończony. 20 września 2021 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Poznańskiej odbyła się uroczysta Gala, podczas której poznaliśmy zwycięskie opakowania i ich twórców. W Konkursie udział wzięli zarówno profesjonaliści z branży opakowaniowej, jak i studenci stawiający pierwsze kroki w projektowaniu.

więcej »

Od wydajności do oszczędności

Firma Cama organizuje wirtualne wydarzenie pod hasłem „Redukcja kosztów związanych z produkcją opakowań i odpadów opakowaniowych w branży napojów oraz branży kawowej” w ramach Smart Packaging Hub, które odbędzie się 13 października 2021 roku o godzinie 15:00. Podczas webinarium przedstawiciele obu branż przedstawią efektywne sposoby na obniżenie kosztów i udoskonalenie produkcji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju dzięki zastosowaniu inteligentnej linii pakującej.

więcej »

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty