Wydarzenia

Zrównoważony transport ma znaczenie!

Bezpieczne opakowanie produktu, transport do ostatecznego nabywcy, maksymalna stabilizacja ładunku, eliminacja strat, redukcja kosztów czy zrównoważony rozwój to kwestie niezwykle istotne dla każdego, kto na co dzień ma styczność się z łańcuchem dostaw. Tematy te zostały poruszone i omówione podczas konferencji Moving Goods Safely dotyczącej bezpieczeństwa transportu towarów zorganizowanej przez firmę DOW, która odbyła się 25 września 2018 roku w Warszawie.

więcej »

Ważny krok ku transformacji

Eksperci z Polskiej Izby Opakowań doskonale zdają sobie sprawę z wagi i znaczenia wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym. Naturalną konsekwencją tej wiedzy jest podjęcie wyzwania, jakim jest upowszechnienie jej w środowisku projektantów, producentów i użytkowników opakowań. Na temat nowej strategii gospodarczego rozwoju rozmawiamy z przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego IV Kongresu Przemysłu Opakowań – Wacławem Wasiakiem.

więcej »

Poligrafia ponad podziałami

W dniach 16-17 maja w malowniczym otoczeniu Kaszub odbyły się VII Ogólnopolskie Warsztaty Hot Stamping organizowane przez firmę Grawer. Uczestnicy zgłębiali tajniki postpressu, a także mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wystąpień, dotyczących zagadnień, z którymi zmagają się na co dzień.

więcej »

Inwestycje na miarę

W styczniu 2017 roku firma Mondi – międzynarodowy producent opakowań z papieru – ogłosiła plany rozbudowy swojego zakładu Mondi Simet o możliwości produkcji opakowań z tektur ciężkich (tzw. heavy-duty). W czerwcu tego roku fabryka oficjalnie otworzyła swoje drzwi dla międzynarodowych oraz lokalnych gości, którzy mogli zapoznać się ze szczegółami tej inwestycji. Podczas spotkania zorganizowano wycieczkę po nowej hali produkcyjnej, gdzie goście mogli zobaczyć m.in. tekturnicę Fosber z trzema pojedynczymi sklejarkami. Dzięki rozbudowie zakładu, Mondi Simet posiada pod jednym dachem cały cykl produkcyjny: od pozyskiwania materiału, aż po przetwarzanie tektury w opakowania dla szerokiego zakresu aplikacji m.in. wielkogabarytowych, heavy-duty, jak również opakowań e-commerce oraz gotowych do wystawienia na półkę.

więcej »

W drodze ku GOZ

Temat gospodarki o obiegu zamkniętym jest obecny w trakcie spotkań z udziałem polityków, ekonomistów, przedstawicieli świata nauki oraz przedsiębiorców już od ponad 2 lat. W rezultacie tych debat, wiemy o tym zagadnieniu coraz więcej – co powinno się robić, aby procesy gospodarcze organizowane według strategii „circular economy” systematycznie wspierały tzw. gospodarkę linearną.

więcej »

Świętują 20-lecie

W dniu 7 czerwca w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim miały miejsce obchody 20-lecia działalności firmy Emsur Poland, która zajmuje się produkcją opakowań giętkich. Przedstawiciele przedsiębiorstwa spotkali się z klientami i partnerami biznesowymi w Centrum Konferencyjnym MCC Mazurkas, aby przedstawić plany rozwoju oraz zaprezentować najnowsze trendy na rynku opakowań.

więcej »

Inwestycje na miarę

W styczniu 2017 roku firma Mondi – międzynarodowy producent opakowań z papieru – ogłosiła plany rozbudowy swojego zakładu Mondi Simet o możliwości produkcji opakowań z tektur ciężkich (tzw. heavy-duty). W czerwcu tego roku fabryka oficjalnie otworzyła swoje drzwi dla międzynarodowych oraz lokalnych gości, którzy mogli zapoznać się ze szczegółami tej inwestycji. Podczas spotkania zorganizowano wycieczkę po nowej hali produkcyjnej, gdzie goście mogli zobaczyć m.in. tekturnicę Fosber z trzema pojedynczymi sklejarkami. 

więcej »

Dwie dekady w Polsce

W tym roku mija 20 lat obecności na polskim rynku firmy Georg Utz – producenta pojemników i palet z tworzywa sztucznego dla logistyki i przemysłu, należącego do szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding. Początkowo przedsiębiorstwo importowało pojemniki z siostrzanej fabryki w Niemczech, by w 2000 roku rozpocząć produkcję we własnej fabryce w Kątach Wrocławskich. 

więcej »

W stronę nowoczesności

Od wielu lat Can Pack inwestuje w działalność mającą na celu unowocześnienie technologii produkcji opakowań, a tym samym możliwość zaoferowania klientom najnowocześniejszych i jednocześnie optymalnych opakowań na jakie pozwala współczesna wiedza. Aluminiowe puszki napojowe stanowią bardzo ważny segment działalności grupy Can Pack i dlatego dla potrzeb działań innowacyjnych podjęto decyzję o uruchomieniu Laboratorium Badań Metaloznawczych, którego budowa została zaplanowana na rok 2018.

 

więcej »

Innowacje na pierwszym miejscu

Wśród przedsiębiorców częstym impulsem do rozpoczęcia poszukiwania programów unijnych jest chęć rozbudowy firmy, ponieważ przeszkadza im brak wystarczającej powierzchni. Tymczasem ten kierunek jest błędny. Unia Europejska stawia na rozwój i innowacje, a nie roboty budowlane. Inwestowanie w badania to kierunek, który należy obrać w drodze po innowacje.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

Fascynacja składanym cudełkiem-pudełkiem...

O znaczeniu opakowania w fazie zakupu można pisać bez końca. O ważności opakowań, ich wpływie na potencjalnego nabywcę oraz roli marketingowej napisano już wiele książek.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty