Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

SIG przejmuje Scholle

Połączenie potencjału badawczo-rozwojowego obu firm zapewni klientom wartość dodaną poprzez rozwój technologii materiałowych i aseptycznych w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla i marnotrawstwa żywności.

© Scholle IPN

SIG, producent aseptycznych opakowań kartonowych i systemów pakujących, przejął firmę Scholle IPN, zajmującą się produkcją elastycznych rozwiązań opakowaniowych. Jak podkreśla Samuel Sigrist, dyrektor generalny SIG, przejęcie umacnia pozycję firmy jako światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych i zrównoważonych opakowań do żywności i napojów. Portfolio zrównoważonych opakowań do żywności i napojów firmy SIG zostanie tym samym poszerzone m.in. o worki typu Bag-in-Box i woreczki z wylewką. Transakcja zostanie sfinalizowana przed końcem trzeciego kwartału 2022 roku. Ross Bushnell, prezes i dyrektor generalny Scholle IPN, będzie nadal kierował dotychczasową działalnością firmy, a po zakończeniu transakcji zostanie członkiem zarządu firmy SIG.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty