Stworzone z natury. Terralene – bioplastik z trzciny cukrowej.

Materiał Terralene® LL 1712 idealnie nadaje się do produkcji wysoko barierowych opakowań kosmetycznych i na środki czystości.
Wykorzystywanie surowców odnawialnych zdobywa coraz większe znaczenie w branży opakowaniowej. Z tego względu specjaliści z firmy FKuR wprowadzają innowacyjne możliwości dzięki nowemu materiałowi Terralene. Oferuje on takie same właściwości jak tworzywa kopalniane, z tą jednak różnicą, że materiał ten jest oparty na „zielonym polietylenie (Green PE) od firmy Braskem.

 

Trend na ekologiczne produkty nie słabnie. W związku z tym popyt na przyjazne środowisku produkty i opakowania sukcesywnie rośnie. W odpowiedzi na wymagania konsumentów, produkowane są coraz bardziej zrównoważone rozwiązania, m.in. przez redukcję wagi opakowań. Jednak w tym przypadku techniczne możliwości prawie się wyczerpały. Dlatego uwaga przedsiębiorców zwróciła się ku ekologicznym tworzywom sztucznym. Przez wzgląd na duże wymagania branży opakowaniowej w tym zakresie, firma FKuR oferuje nowe rozwiązanie w postaci bio tworzywa Terralene.

 

Naturalne innowacje

Swoimi właściwościami przypomina ono „zwykły” polietylen i nie wymaga modyfikacji linii produkcyjnej. Jednak w przeciwieństwie to tworzyw kopalnianych, Green PE nie jest produkowany z ropy naftowej, ale z etylenu pozyskanego z trzciny cukrowej. Każda roślina podczas swojego dojrzewania absorbuje dwutlenek węgla w wyniku procesu fotosyntezy i magazynuje go w formie biomasy. W ten sposób każda tona materiału Green PE równa się ponad dwóm, zaoszczędzonym tonom emisji CO2 do atmosfery i wiąże węgiel wewnątrz cyklu życia produktu. Dzięki temu opakowanie z Terralene jest w 100 proc. przetwarzalne i może być utylizowane razem ze standardowym polietylenem. W końcowym procesie odzyskiwania energii tylko tyle dwutlentku węgla zostanie oddane do atmosfery, ile wcześniej roślina, z której powstało tworzywo, pobrała. Dzięki wykorzystaniu odnawialnych surowców, materiał Green PE oraz Terralene stanowią ogromny krok w ochronie naturalnym zasobów. Z kolei w porównaniu do biodegradowalnych tworzyw jak polilaktyd (PLA), Terralene wyróżnia się doskonałą barierą tlenową i przeciw wilgoci. Dzięki temu możliwe jest pakowanie wrażliwych na te czynniki produktów.

 

Zielona alternatywa

Obecnie opakowania giętkie z ​​tego materiału są już dostępne na rynku. Jednym z nich są stojące pouche na cukier z bio tworzywa Terralene LL 1101. Materiał ten oferuje producentom podobne właściwości ekstruzji co folia LDPE. Nadaje się również do produkcji opakowań na maszynach typu FFS, dzięki swojej wytrzymałości, która przekłada się na siłę zgrzewu. Ponadto jako jeden z pierwszych bioplastików, Terralene charakteryzuje się, poza wysoką barierowością, również odpornością na działania chemiczne. Dzięki temu może służyć nie tylko do produkcji opakowań spożywczych, ale również kosmetycznych i na środki czyszczące. Jest to możliwe ze względu na to, że okres przechowywania ekologicznych opakowań jest równoważny z konwencjonalnymi PE.

Aby zapewnić, że przy wielokrotnym użytkowaniu na opakowaniach nie pojawią się marszczenia lub pęknięcia, tworzywo do produkcji tubek musi być bardzo miękkie i elastyczne. Dodatkowo wymagany jest pewien stopień sztywności, żeby zagwarantować stabilność kształtu opakowania. Dzięki połączeniu różnego rodzaju materiałów Green PE oraz odpowiednio dopasowanych dodatków można osiągnąć optymalną kombinację pożądanych właściwości. Ten produkt jest sprzedawany pod nazwą Terralene LL 1712. Ponadto firma FKuR oferuje różne typy bio tworzywa Terralene do produkcji opakowań wtryskowych, jak i termoformowanych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.fkur.com oraz www.fkurbiobased.com.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty