Materiały & Rozwiązania

Opakowanie z patentem

Krakowska spółka poligraficzna MM Druk Serwis otrzymała zastrzeżenie patentowe na kartonowe opakowanie służące do ekspozycji i przenoszenia puszek. Jest ono rezultatem aktywności realizowanej przez Małopolski Klaster Poligraficzny, w ramach działań „Projektowanie i produkcja opakowań”.

więcej »

Konstrukcja opakowania

Rynek opakowań nieustannie się rozwija. Dowodem na to są nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które powstają nie tylko w pracowniach projektowych firm opakowaniowych, ale także na uczelniach wyższych. W niniejszym artykule prezentujemy projekt opakowania na kubek, który został zrealizowany w pracowni Konstrukcji Opakowań na Akademii Sztuki w Szczecinie. Był to proces przebiegający w zgodzie z wcześniejszymi wyznaczonymi założeniami, osadzonymi bardzo szczegółowo w ramach czasowych.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie spontaniczne

Jeden z wydziałów strategii marketingowych uczelni wyższej, przeprowadził badania na temat roli opakowania w fazie zakupu produktu. Badanie to przeprowadzono na próbie 100 mężczyzn i kobiet (62 kobiety i 38 mężczyzn). Z grupy 62 kobiet 38 proc. kobiet było w wieku poniżej 30 lat, 48 proc. pomiędzy trzydziestym a sześćdziesiątym rokiem życia, natomiast 19 proc. powyżej sześćdziesiątego roku życia. 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty