Materiały & Rozwiązania

Recykling wkładek absorpcyjnych. Ekologiczne rozwiązanie dla owoców

Papierowe wkładki absorpcyjne EarthPad produkowane przez Sirane otrzymały certyfikat dopuszczający produkt do recyklingu papieru. Certyfikat został wydany przez OPRL i jest zgodny z normą EN 13430.

 

więcej »

Maszyny Dantex z certyfikatem Color-Logic. Idealne odwzorowanie kolorów

Color-Logic certyfikował cyfrowe maszyny do druku etykiet Dantex z serii Pixo do stosowania w produkcji etykiet z wykorzystaniem materiałów Color-Logic Metallic Color System. Dzięki temu użytkownicy maszyn tego producenta będą mogli oferować swoim klientom metaliczne atramenty z oferty Color-Logic.

więcej »

Certyfikat Ineris dla Lecta. Papiery Termax bez fenolu

Lecta, producent specjalistycznych papierów, uzyskał certyfikat francuckiej jednostki certyfikującej Institut national de l environnement industriel et des risques (INERIS) dla swojej linii papierów termicznych Termax.

więcej »

Zróżnicowanie oferty FunctionalBarrier. Papier dopasowany do potrzeb

Mondi rozszerzyło asortyment papierów opakowaniowych z serii FunctionalBarrier. Dostępne są materiały o średniej, wysokiej i bardzo wysokiej barierowości. Wszystkie warianty są przeznaczone do recyklingu i mogą zastąpić nienadające się do recyklingu laminaty z tworzyw sztucznych i opakowania na bazie aluminium.

więcej »

Styropianowe wypełnienia do opakowań. Nordterm poszerzył ofertę

Firma Nordterm zajmująca się produkcją styropianu i kształtek styropianowych poszerzyła swoją ofertę o możliwość produkcji wypełnień do opakowań. Rozwój stał się możliwy dzięki zakupowi dwóch, spersonalizowanych maszyn firmy Coner, które są dostępne w ofercie firmy Amagraf.

 

więcej »

Kleje termotopliwe Avery Dennison. Certyfikat TÜV na zawartość bio surowców

Avery Dennison Labels and Packaging Materials Europe poinformował, że zdecydowana większość produkowanych prze firmę klejów termotopliwych na bazie kauczuku otrzymała certyfikat TÜV Austria pod względem zawartości bio surowców.

więcej »

Lekkie i ekologiczne opakowania PET. Nowości od Acti Pack

Podczas targów All4Pack, które odbyły się w listopadzie w Paryżu, Acti Pack zaprezentował swoje najnowsze opakowania PET dedykowane rynkom spożywczemu i kosmetycznemu. Portfolio Acti Pack poszerzyło się o słoik Yogo 120 ml i butelkę Isil 200 ml.

więcej »

Alpla redukuje emisję CO2. Ultralekkie opakowanie Canupak

Firma Alpla stworzyła prototypowe opakowanie kosmetyczne Canupak przy produkcji którego emisja CO2 zostaje zmniejszona o około 71%. Nowe rozwiązanie to kolejny krok na drodze do produkcji zrównoważonych i bardziej przyjaznych środowisku opakowań z tworzyw sztucznych tego producenta.

więcej »

Grupa Axium Packaging. Pierwsze jesienne nowości

Grupa Axium Packaging zaprezentowała nowości w swoim portfolio produktowym odpowiadając na potrzeby klientów na bardziej zróżnicowane pojemności opakowań. Firma wprowadza dwa nowe warianty butelki Chicago Soap 500 ml i dwa nowe rozwiązania opakowań farmaceutycznych wykonanych z PET.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty