Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Materiały & Rozwiązania

Grupa Axium Packaging. Pierwsze jesienne nowości

Grupa Axium Packaging zaprezentowała nowości w swoim portfolio produktowym odpowiadając na potrzeby klientów na bardziej zróżnicowane pojemności opakowań. Firma wprowadza dwa nowe warianty butelki Chicago Soap 500 ml i dwa nowe rozwiązania opakowań farmaceutycznych wykonanych z PET.

więcej »

Fixed Anilox Printing. Potwierdzona skuteczność

Pulse Roll Labels dostawca atramentów fleksograficznych UV dla przemysłu druku etykiet, po zakończonej fazie testowej, potwierdził skuteczność systemu Fixed Anilox Printing, który ma uprościć druk fleksograficzny UV.

więcej »

Mitsubishi na Fachpack 2022. Alternatywne rozwiązania papierowe

Na tegorocznych targach Fachpack producent papieru specjalistycznego Mitsubishi HiTec Paper zaprezentuje kilka zrównoważonych innowacji w dziedzinie papierów opakowaniowych.

więcej »

Nowość od firmy Mondi. Rewolucja w owijaniu butelek

Mondi, światowy lider branży opakowań i papieru, wprowadził na rynek Hug&Hold, opakowanie papierowe do owijania i transportu butelek PET na napoje, zastępujące folię opakowaniową wykonaną z tworzyw sztucznych.

więcej »

Nowość od firmy Essentra Tapes. Innowacyjna taśma antyadhezyjna

Essentra Tapes, firma zajmująca się tworzeniem i dostarczaniem optymalnych rozwiązań w zakresie taśm zrywających, rozszerzyła swoje wsparcie dla branży opakowań przedstawiając nową gamę taśm antyadhezyjnych.

więcej »

Mini triggery od Polpak Packaging. Zamknięcie z pogranicza branży

Projektując opakowanie z pogranicza branży kosmetycznej i detergentowej należy uwypuklić cechy, które są najistotniejsze dla klienta. Istnieje wiele produktów, które są trochę detergentami, a trochę kosmetykami. Ich dozowanie powinno się odbywać, tak jak w przypadku detergentu – np. powinny mieć ładny rozprysk. Natomiast ich wygląd powinien być delikatny i subtelny, jak w przypadku kosmetyku.

więcej »

Bezrozpuszczalnikowe kleje do laminowania Opakowania do żywności od Toyo-Morton

Toyo-Morton opracował serię bezrozpuszczalnikowych klejów do laminowania ECOAD, przeznaczonych m.in. do opakowań żywności. Produkty z linii ECOAD nie zawierają LZO, mogą być używane w opakowaniach z dwoma lub trzema warstwami, mają ulepszone właściwości fizyczne i nie muszą być rozcieńczane rozpuszczalnikiem organicznym przed laminowaniem.

więcej »

Nowy klej 62E. Herma dla branży spożywczej

Firma Herma, producent etykiet, etykieciarek i materiałów samoprzylepnych, opracowała sposób na połączenie właściwości kompostowalnych z innymi pożądanymi cechami produktu.

 

więcej »

Nowy asortyment firmy. Lecta Tektura luksusowa

Firma Lecta, europejski producent i dystrybutor papierów funkcjonalnych, rozszerzył swój asortyment o tektury graficzne z jedwabnym wykończeniem: Diva Art (powlekana jednostronnie) oraz Diva Art Duo (powlekana dwustronnie).

więcej »

Airnov na targach ACC. Premiera HAT-B

Airnov Healthcare Packaging, producent opakowań z atmosferą kontrolowaną, zaprezentuje zupełnie nowy produkt i przedstawi swoje portfolio produktowe na zbliżających się targach AACC w Chicago, które odbędą się w dniach 26-28 lipca.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty