Butelki w obiegu

Coca-Cola współpracuje także z Carrefour i Loop we Francji oraz z Burger Kingiem i TerraCycle w USA w ramach opakowaniowych programów pilotażowych, których celem jest stworzenie systemu opakowań wielokrotnego użytku zgodnych z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.

© Coca-Cola Company

Firma Coca-Cola zobowiązała się, że do 2030 roku będzie dostarczać co najmniej 25% wszystkich napojów w butelkach wielokrotnego użytku. Firma rozszerzy również zakres plastikowych butelek PET wielokrotnego napełniania o pojemności 2 litrów i 1,5 litra. Obecnie opakowania wielokrotnego użytku stanowią 16% procent asortymentu. Szklane butelki zwrotne i PET nadające się do ponownego napełniania stanowią obecnie ponad 50% sprzedaży produktów firmy na ponad 20 rynkach i ponad 25% sprzedaży na kolejnych 20 rynkach. Firma stwierdziła także, że jej nowy cel będzie również wymagał znacznych inwestycji, szczególnie na rynkach z ograniczoną infrastrukturą w zakresie ponownego napełniania. Zobowiązanie to jest odpowiedzią na wniosek złożony przez akcjonariuszy działających w obszarze zrównoważonych inwestycji As You Sow oraz Green Century Capital Management, wzywającego firmę do zmniejszenia zależności od plastiku jednorazowego użytku i zwiększenia wykorzystania opakowań wielokrotnego użytku. W najbliższych dniach autorzy wniosku ocenią, czy nowo określony cel wystarczy, aby wycofać wniosek.  

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty