Współpraca Alpli z Glatfelter i BOC

Od 2019 roku firma Alpla jest zaangażowana w rozwój butelek na bazie papieru wraz z firmą Paboco, a w 2018 roku zaprezentowała kapsułkę z kawą nadającą się do domowego kompostowania. Na zdjęciu Christian Zmölnig, dyrektor ds. badań, rozwoju i innowacji w firmie Alpla.

© Alpla

Alpla, producent rozwiązań opakowaniowych i twórca systemów recyklingu, we współpracy z partnerem joint venture, firmą Glatfelter, nawiązał partnerstwo z Blue Ocean Closures (BOC), firmą typu start-up z regionu Värmland w Szwecji, w celu opracowania innowacyjnych zamknięć na bazie włókien naturalnych oraz innych formowanych produktów opakowaniowych z wykorzystaniem technologii formowania na sucho. „Partnerstwo to łączy firmy o podobnych poglądach, o podobnych celach i planach w zakresie zrównoważonego rozwoju” - mówi Chris Astley, starszy wiceprezes i dyrektor handlowy Glatfelter. W ramach partnerstwa Alpla i Glatfelter wspólnie inwestują w rozwój wysokiej jakości produktów na bazie celulozy, takich jak np. nakrętki, które są wykonane z materiałów pochodzenia biologicznego i mają ulegać biodegradacji w oceanach. Ta wyjątkowa współpraca będzie wspierać firmę BOC w rozwoju produktów i jeszcze bardziej skróci czas wprowadzania ich na rynek. „Cieszymy się z partnerstwa z wiodącymi firmami z branży. Oprócz wspólnej wizji zrównoważonej przyszłości, wnoszą one do naszej firmy ogromne kompetencje w dziedzinie technologii produkcji i materiałoznawstwa” - podkreślił Lars Sandberg, dyrektor generalny BOC. Partnerstwo z firmami Glatfelter i BOC jest zgodne ze strategicznym celem firmy Alpla, jakim jest zwiększenie inwestycji w gospodarkę cyrkularną. Cztery R - Replace (zastąpić), Reduce (zredukować), Reuse (ponownie wykorzystać) i Recycle (utylizować) - mają kluczowe znaczenie dla rozwoju przyszłościowych działań firmy. Obszar badań Replace obejmuje badania i wykorzystanie materiałów alternatywnych, biopochodnych i nadających się do recyklingu w celu rozszerzenia i uzupełnienia oferty produktów. Reduce koncentruje się na ciągłym zmniejszaniu zużycia materiałów, Reuse odnosi się do ponownego wykorzystania, a Recycle do nadrzędnego celu, jakim jest utrzymanie jak największej ilości plastiku w obiegu zamkniętym (recyklingu).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty