Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Premiera Mastercut 1.65

Wycinarka płaska może obsłużyć różnego rodzaju podłoża, w tym tekturę litą, falistą oraz kaszerowaną bez uszczerbku na produktywności i jakości.

© Bobst

Firma Bobst wprowadziła na rynek wycinarkę płaską Mastercut 1.65. Maszyna przeznaczona jest dla producentów opakowań z tektury litej, kaszerowanej i falistej. Jak podkreśla producent, urządzenie jako jedyne na rynku potrafi z jednakową starannością i precyzją przetwarzać zróżnicowane podłoża, stając się uniwersalnym narzędziem do produkcji opakowań dla wielu branż.

 

Mastercut 1.65 obsługuje zarówno wytrzymałe, twarde materiały, jak i z bardzo delikatne, operując w zakresie pomiędzy 300-gramową tekturą litą a 7-mio milimetrową kaszerowaną tekturą pięciowartstwową BC przy zachowaniu prędkości produkcyjnej na poziomie do 7000 arkuszy na godzinę. Został zaprojektowany jako wszechstronne, wydajne urządzenie spełniające wymogi związane z Przemysłem 4.0 i może być połączony z szeregiem peryferiów tworząc kompletną linię produkcyjną. Wyjątkowa precyzja w połączeniu z ergonomicznymi rozwiązaniami z zakresu kontroli jakości gwarantuje minimalny odpad, oszczędność surowców i redukcję kosztów. Ponadto olbrzymiej sile cięcia umożliwia niewiarygodnie dokładne i precyzyjne wycinanie nawet bardzo skomplikowanych wykrojów opakowań. Co ważne, kompatybilność narzędzi oraz wyjątkowy stopień automatyzacji gwarantują minimalną ilość przestojów, przy przestawianiu maszyny z jednego surowca na drugi.

 

Przemyślane technologie

Zaprojektowany na nowo systemem podawania od góry o nazwie Smart Feeder 3 zapewnia płynne uruchomienie maszyny. Wbudowane zespoły ssące gwarantują stabilne wprowadzanie arkusza bez względu na rodzaj substratu. Ponadto stół podawczy z dedykowanym urządzeniem dociskowym został zaprojektowany z myślą o ostrożnym transportowaniu materiałów mogących ulec odkształceniu (łódkowaceniu). Za sprawą tego delikatnego a jednocześnie bardzo dokładnego systemy podawania zatrzymania produkcji zostały ograniczone do minimum. Z kolei dedykowany Power Register zapewnia bezdotykowe pasowanie arkusza oraz jego idealną trwałość bez zagrożenia uszkodzeniem. Pasowanie optyczne umożliwia odczyt marek górnych/dolnych oraz przednich/bocznych stwarzając w ten sposób dużą elastyczność jeżeli chodzi o rozplanowanie użytków na arkuszu oraz rodzaj substratu. Wyrównane arkusze zostają przekazane do zblokowanych listew chwytakowych w celu zapewnienia idealnej jakości cięcia. Sztanca ta jest także jedynym na rynku urządzeniem do tektury falistej i kaszerowanej umożliwiającym separację użytków w rozmiarze VII oraz oferuje siłę wycinania aż do 5.5 MN, gwarantując w ten sposób doskonałe wycinanie podłoży litych przy zachowaniu niewielkiej siły docisku arkusza, aby nie uszkadzać delikatnych podłoży. W ramach unikalnego system separcji użytków funkcjonuje opcja dynamicznego usuwania ścinki oraz automatyczna regulacja siły cięcia zapewniająca długowieczność narzędzi. Wycinanie za pomocą pojedynczego lub podwójnego noża oraz pełne wykładanie: wszystkie te opcje dostępne są na tej maszynie.

 

Automatyzacja bez ryzyka

Szybkie zmiany zleceń zapewnia intuicyjny system Bobst HMI Sphere umożliwiający szybką nawigację oraz przechowywanie do 5000 zleceń. Rozwiązanie to wspiera system Bobst Matic, który kontroluje szereg ustawień automatycznych, wspierających płynną pracę maszyny. Oba te systemy cechuje ergonomiczność, łatwy dostęp oraz optymalny poziom automatyzacji by jeszcze łatwiej i szybciej przeprowadzać prace na maszynie, zapewniając najwyższą możliwą produktywność. System HMI Sphere umożliwia połączenie z platformą Bobst Connect, pozwalając na dalszą optymalizację procesu produkcyjnego w przyszłości. Maszyna została także wyposażona w platformę TooLink, które umożliwia połączenie wycinarki z narzędziem wykrawającym w celu ujednolicenia procesu i pozyskania informacji dotyczących danego zlecenia w przeciągu kilku sekund. Ponadto rozwiązanie to upraszcza proces zmiany zlecenia za sprawą automatycznego zarządzania listą zleceń, oszczędzając w ten sposób czas oraz eliminujac ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego. Operatorzy mają dostęp do zaawansowanych danych produkcyjnych i analiz oraz szeregu korzyści wynikających z zwiekszonej kontroli, automatyzacji oraz wydajności.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty