Produkty z paszportem

Carrefour Polska przewiduje rozwój systemu kontroli żywności z pomocą technologii blockchain na kolejne produkty dostępne w swoich sklepach.

© Carrefour

W październiku tego roku w sklepach Carrefour pojawią się polskie ziemniaki marki własnej w opakowaniach objętych technologią blockchain, która pozwali na śledzenie procesów ich uprawy oraz pakowania. Dzięki temu klienci uzyskają szczegółowe informacje o produkcie, takie jak ich odmiana, miejsce uprawy czy data zbioru. Na każdym opakowaniu znajdzie się kod QR. Po zeskanowaniu go za pomocą smartfona klient zostanie przekierowany do dedykowanego serwisu prezentującego w aktualne informacje o danej partii produkcyjnej. Rozwiązanie powstało w odpowiedzi na oczekiwania klientów i zgodnie z rządowym projektem paszportyzacji polskiej żywności. Ziemniaki „Jakość z Natury” będą pierwszym produktem spożywczym w Polsce z tego typu technologią. Projekt wdrożony przez Carrefour we współpracy z polskimi dostawcami ma zapewnić pełną przejrzystość w zakresie identyfikowalności produktów, które trafią na półki sklepów w całym kraju. W pierwszej fazie inicjatywy wzięło udział 10 polskich gospodarstw będących dostawcami firm Bugaj oraz Białuty. Proces paszportyzacji żywności rozpoczął się w kwietniu tego roku z wykorzystaniem rozwiązań IBM Food Trust.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty