Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

W doborowym towarzystwie

Rozpoczynamy odliczanie do największych i cieszących się ogromną popularnością Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak, które rozpoczną się 1 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Lista wystawców nieustannie się powiększa, a organizatorzy przedstawili bogaty program wydarzeń towarzyszących.

Targi to nie tylko rozmowy biznesowe, nawiązywanie kontaktów czy poznawanie trendów i nowości rynkowych. Jest to również doskonały czas i miejsce do poszerzania wiedzy czy poznawania nowych uregulowań prawnych. Nie inaczej będzie i w tym roku!
Odbywające się w cyklu dwuletnim targi Taropak stanowią jedną z największych imprez tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej, skupiając liderów branży i dostawców najnowocześniejszych rozwiązań i technologii. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 1- 4 października. Ekspozycje blisko 500 wystawców rozmieszczone zostaną w nowych pawilonach.

Tegoroczna edycja targów Taropak organizowana jest równolegle z Targami Polimerów i Tworzyw Sztucznych Polimertech oraz targami 4Print Week.


Dyskusja o gospodarce
W tym roku tematem Kongresu Przemysłu Opakowań, który odbędzie się  2 października, będzie transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zgodnie z przyjętymi przez Komisję Europejską założeniami, związanymi z ochroną środowiska naturalnego oraz surowców nieodnawialnych, gospodarka krajów Unii Europejskiej powinna dążyć do „zamknięcia” obiegu produktu, od jego powstania, poprzez użycie, recykling lub upcykling i ponowne wykorzystanie. Jest to obecnie temat inspirujący do podjęcia działań na rzecz oszczędzania nieodnawialnych zasobów wykorzystywanych w gospodarce.
Jak wynika z opublikowanego przez Polską Izbę Opakowań raportu, rynek nieustannie się rozwija – jego wartość w 2017 roku wzrosła o ok. 7 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Analizując strukturę rynku opakowań, wyraźnie widać, że do ich produkcji  najczęściej wykorzystywane są tworzywa sztuczne. W niewiele mniejszym stopniu używana jest tektura i papier. Mając to na uwadze, Taropak organizowany jest równolegle z Targami Polimerów i Tworzyw Sztucznych Polimertech oraz targami 4Print Week, będącymi nową odsłoną długiej tradycji spotkań poligraficznych.


Opakowanie ma znaczenie!
Jest to teza, z którą trudno się nie zgodzić. Nawet najbardziej luksusowy produkt, zapakowany w nieatrakcyjne pudełko, nie wzbudzi zachwytu klientów. Działa to również w drugą stronę, produkt przeciętny, jednak w ciekawym opakowaniu, przyciągnie uwagę konsumentów. Jednak jest to nie tylko kwestia estetyki. Równie ważne są zagadnienia logistyczne, magazynowe czy bezpieczeństwa. Właśnie dlatego, na początku października dodatkowo odbędą się Polagra Gastro i Polagra Tech oraz targi branży poligraficznej i opakowań.
W ramach tegorocznych targów Polagra Tech zorganizowane zostaną dwa salony. Pierwszy z nich, Salon Technologii Piekarskich i Cukierniczych, rozpocznie się już w niedzielę, 30 września – Dniem Piekarza i Cukiernika. Zaprezentowane na nim specjalistyczne rozwiązania zostaną uzupełnione o ofertę wystawców Salonu Technologii Spożywczych, który rozpocznie się dzień później. Oba wydarzenia potrwają do 4 października.
Jesienne spotkania będą obfitować w bardzo interesujące wydarzenia. Niemalże cały teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie zagospodarowany przez wystawców z wielu różnorodnych branż. Będzie to z pewnością czas nawiązywania owocnych kontaktów biznesowych, poszerzania wiedzy i poznawania najnowszych trendów w wielu dziedzinach.
 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty