BillerudKorsnäs doceniony przez Tetra Pak

 

Koncern Tetra Pak nie ustaje w dążeniu do produkcji jak najbardziej neutralnych dla środowiska opakowań. Jednym z narzędzi mających przyspieszyć działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw jest inicjatywa <<Join us in protecting the planet>>, która ma zachęcić dostawców do podjęcia działań na rzecz zrównoważonej produkcji. Zdobywcą Nagrody Klimatycznej przyznawanej w ramach tej inicjatywy została firma BillerudKorsnäs. Koncern osiągnął najniższą, wśród wszystkich partnerów Tetra Pak, emisję gazów cieplarnianych dla dostarczanych produktów i przedstawił najbardziej ambitny plan działań na rzecz klimatu, zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets. BillerudKorsnäs, szwedzki producent celulozy i papieru już od wielu lat ogranicza użycie paliw kopalnych z procesów produkcyjnych. Obecnie ponad 97% produkcji nie zawiera paliw kopalnych. Co więcej, zarząd firmy deklaruje, że w roku 2025 uruchomi pierwszą maszynę z możliwością produkcji kartonu bez wykorzystania paliw kopalnych, a w 2030 roku wszystkie maszyny do produkcji kartonu BillerudKorsnäs osiągną ten sam status. Lars Holmquist, wiceprezes wykonawczy ds. zrównoważonego rozwoju i komunikacji w Tetra Pak podkreślił znaczenie współpracy z dostawcami w przyspieszeniu działań na rzecz ochrony żywności, ludzi i planety.

® BillerudKorsnäs

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty