Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

BillerudKorsnäs doceniony przez Tetra Pak

 

Koncern Tetra Pak nie ustaje w dążeniu do produkcji jak najbardziej neutralnych dla środowiska opakowań. Jednym z narzędzi mających przyspieszyć działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw jest inicjatywa <<Join us in protecting the planet>>, która ma zachęcić dostawców do podjęcia działań na rzecz zrównoważonej produkcji. Zdobywcą Nagrody Klimatycznej przyznawanej w ramach tej inicjatywy została firma BillerudKorsnäs. Koncern osiągnął najniższą, wśród wszystkich partnerów Tetra Pak, emisję gazów cieplarnianych dla dostarczanych produktów i przedstawił najbardziej ambitny plan działań na rzecz klimatu, zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets. BillerudKorsnäs, szwedzki producent celulozy i papieru już od wielu lat ogranicza użycie paliw kopalnych z procesów produkcyjnych. Obecnie ponad 97% produkcji nie zawiera paliw kopalnych. Co więcej, zarząd firmy deklaruje, że w roku 2025 uruchomi pierwszą maszynę z możliwością produkcji kartonu bez wykorzystania paliw kopalnych, a w 2030 roku wszystkie maszyny do produkcji kartonu BillerudKorsnäs osiągną ten sam status. Lars Holmquist, wiceprezes wykonawczy ds. zrównoważonego rozwoju i komunikacji w Tetra Pak podkreślił znaczenie współpracy z dostawcami w przyspieszeniu działań na rzecz ochrony żywności, ludzi i planety.

® BillerudKorsnäs

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty