Lider folii. Opakowania i park maszynowy Boguckiego.

data publikacji: lipiec 2011

Rodzinna spółka Bogucki została utworzona w 1983 roku przez jej właściciela Andrzeja Boguckiego. Początkowo zajmowała się wyłącznie produkcją polietylenowych (LDPE, MDPE, HDPE) folii opakowaniowych w postaci: taśmy, rękawa, rękawa z zakładkami, półrękawa i kaptura, by w 1992 roku poszerzyć zakres swojej działalności o produkcję folii z nadrukiem fleksograficznym.  

 

Obecnie firma Bogucki wytwarza ponad 10 tysięcy ton folii (w tym 6 tysięcy ton folii z nadrukiem) w skali roku. Pozwoliło jej to w ostatnich latach uzyskać pozycję lidera wśród producentów tego typu folii w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W szerokiej ofercie produktów znaleźć można m.in. jedno- i wielowarstwowe folie opakowaniowe dla przemysłu spożywczego, chemicznego, kosmetycznego, budowlanego i rolnictwa, folie termokurczliwe (zarówno przemysłowe, jak i dla rynku napojów), etykiety, owijki paletowe, różnego typu torby reklamowe oraz laminaty (duplex i triplex w technologii bezrozpuszczalnikowej). Bogucki jest również jedynym na polskim rynku producentem termokurczliwych opakowań typu Zipack (folia z opatentowaną perforacją ułatwiającą rozdzielanie opakowań zbiorczych na mniejsze paki).

Wszystkie folie produkowane w zakładzie Boguckiego wytwarzane są metodą wytłaczania z rozdmuchiwaniem, z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego, m.in. dwóch linii Varex niemieckiej firmy Windmöller & Hölscher. Urządzenia te pozwalają produkować folię najwyższej jakości, o stałych parametrach, z wydajnością do 600 kg folii na godzinę.

 

W najwyższej jakości urządzenia wyposażona jest również drukarnia fleksograficzna firmy Bogucki. W jej skład wchodzą dwie maszyny drukujące firmy Fischer & Krecke: 8-kolorowa i10-kolorowa. Urządzenia te zapewniają nie tylko doskonałą jakość druku i wysoką wydajność produkcji (do 600 m/min), ale także pozwalają zwiększyć jej wszechstronność i elastyczność. Dzięki zastosowanemu systemowi SmartGPSTM zmniejszono bowiem do minimum czas przejścia maszyny, co pozwala firmie na realizację nawet najmniejszych zamówień.

 

Oprócz drukarni fleksograficznej zakład w Jatnem posiada również komputerową mieszalnię farb (co zapewnia najwyższą jakość i powtarzalność nadruku), a także studio DTP i przygotowalnię płyt fotopolimerowych. Nad przygotowaniem projektów do druku czuwa wyspecjalizowany zespół grafików, wyposażony w najnowsze oprogramowanie GMG na platformach PC i Mac. Przygotowalnia płyt fotopolimerowych zaopatrzona jest w naświetlarkę CtP do produkcji płyt w technice laserowo-fotochemicznej oraz kompletną linię do produkcji matryc.

Przedsiębiorstwo nie ogranicza się tylko do produkcji i zadruku folii, w zakres działalności spółki wchodzi bowiem również projektowanie, doradztwo oraz pomoc w ustawieniu maszyn u klienta. Zajmuje się tym wykwalifikowany zespół technologów, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu są specjalistami w zakresie opracowania składu surowcowego folii, jej wymiarów, rozmieszczenia nadruku oraz rozwiązywania problemów związanych z pracą folii na maszynach pakujących.

Jak mówią przedstawiciele firmy: „Zapewnienie satysfakcji klientów poprzez utrzymanie stałej i wysokiej jakości produkowanych wyrobów jest celem nadrzędnym”. Dlatego nad zachowaniem odpowiednich właściwości fizyko-chemicznych folii, farb i laminatów czuwa Dział Kontroli Jakości wyposażony w nowoczesny sprzęt laboratoryjny, m.in. urządzenie wytrzymałościowe, Hot-Tack tester, MFI tester, spektrofotometr i chromatograf gazowy. Stabilność warunków techniczno-organizacyjnych potwierdza również uzyskany certyfikat ISO 9001:2008 oraz BRC.

 

Firma Bogucki, dzięki dobrym wynikom finansowym w grudniu 2010 roku przejęła inną firmę z branży tworzyw sztucznych – Fabrykę Opakowań „Vambresia”. Docelowo planowane jest stworzenie w zakładzie w Wąbrzeźnie przedsiębiorstwa o zbliżonym do firmy-matki profilu działalności.

 

 

 

 

 

Foto 1:

Bogucki jest jedynym na polskim rynku producentem termokurczliwych opakowań typu Zipack (folia z opatentowaną perforacją ułatwiającą otwieranie opakowań zbiorczych).

 

 

 

 

 

 

Foto 2:

10-kolorowa maszyna drukująca FP 16-S Fischer & Krecke wraz z właścicielem – Andrzejem Boguckim i dyrektorem ds. produkcji – Sebastianem Michoniem.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowanie spontaniczne

Jeden z wydziałów strategii marketingowych uczelni wyższej, przeprowadził badania na temat roli opakowania w fazie zakupu produktu. Badanie to przeprowadzono na próbie 100 mężczyzn i kobiet (62 kobiety i 38 mężczyzn). Z grupy 62 kobiet 38 proc. kobiet było w wieku poniżej 30 lat, 48 proc. pomiędzy trzydziestym a sześćdziesiątym rokiem życia, natomiast 19 proc. powyżej sześćdziesiątego roku życia. 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty