Tworzywa sztuczne / Folie

Soczyste kubki

Na kartonach i butelkach zawierających owocowe soki często można spotkać się z pewną kalkulacją: jakie dzienne zapotrzebowanie na owoce i warzywa zaspokaja porcja danego napoju. Agencja projektowa Backbone Branding stworzyła kubki, które nie tylko zachęcają do picia świeżo wyciskanych soków i owocowych smoothies, ale także doskonale obrazują to, że porcja zdrowego napoju równa się zjedzeniu owocu.

więcej »

Wielowiekowa historia

Pierwsza elastyczna, umożliwiająca wyciskanie zawartości tubka została stworzona 175 lat temu przez Amerykanina Johna G. Randa. Mimo wielowiekowej historii sukces tego opakowania wciąż trwa. Świadczą o tym dane dotyczące produkcji w 2015 roku zebrane i opublikowane przez etma – Europejskie stowarzyszenie producentów tub.

więcej »

Naga prawda

Opakowania inteligentne coraz śmielej wkraczają także na rynek kosmetyczny. Naked to linia opakowań dla produktów przeznaczonych do higieny intymnej zaprojektowana przez Stasa Neretina. Tuby, słoje i butelki kształtem przywodzą na myśl krągłości ludzkiego ciała, a warstwa termochromatycznej farby sprawia, że… rumienią się pod wpływem dotyku.

więcej »

Nabij balona w butelkę.

SprayPet jest nowym, przezroczystym pojemnikiem na aerozole, który stworzyły wspólnie firmy Appe i Power Container Corp. Składa się on z przezroczystej butelki i woreczka znanego na rynku jako Power Pouch.

więcej »

Problematyczni emigranci. Bezpieczne folie dla produktów spożywczych.

U naszych zachodnich sąsiadów rozgorzała właśnie dyskusja na temat kartonów z domieszką makulatury, z których produkuje się opakowania dla produktów spożywczych. Okazało się bowiem, że znajdujące się na ich powierzchni różne, niepożądane chemiczne substancje (m.in. benzofenon, bisfenol A, ftalany oraz oleje mineralne, używane powszechnie w farbach, lakierach UV oraz klejach), migrują do wnętrza, zanieczyszczając przechowywane pożywienie.

 
więcej »

Wiaderko pod choinkę. Plast- Box SA.

Konsumenci ciasteczek Haywood & Padgett z Wielkiej Brytanii mogą je kupić w litrowych wiaderkach od Plast-Box. Plastikowe opakowania zostały ozdobione trzema rodzajami atrakcyjnych wizualnie etykiet IML bezpośrednio nawiązujących do świątecznej atmosfery.

więcej »

SuperMocni. Wywiad z Ewą Korzeniewską i Zbigniewem Hryniewiczem.

W listopadzie 2008 roku na łamach PACKAGING POLSKA ukazał się wywiad z Erickiem Chaventem, odpowiedzialnym za rozwój działalności Grupy RPC na terenie Europy Wschodniej (w tym także Polski) w zakresie opakowań do żywności. Mówił on wówczas, iż wierzy, że zarówno Polska, jak i inne kraje w tej części Europy mają niezwykłe możliwości, jeśli chodzi o zastosowanie nowoczesnych i innowacyjnych...

więcej »

Produkując folię. Sabic dla branży opakowaniowej.

sierpień 2011

Na tegorocznych targach Plastopl firma Sabic zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania m.in. dla sektora opakowaniowego. Współwytłaczana wielowarstwowa folia polietylenowa czy nowe kopolimery randomalne mogą być stosowane do produkcji różnorodnych opakowań.

więcej »

Plastikowe kegi. Petainer zastępuje metal tworzywem PET.

lipiec 2011

Producent opakowań z tworzyw sztucznych – czeska firma Petainer, znalazła kolejny sektor w branży opakowaniowej, w którym można zastosować PET. Tym razem postanowiono zastąpić tworzywem PET powszechnie stosowany do produkcji beczek i kegów – metal.

więcej »

Lider folii. Opakowania i park maszynowy Boguckiego.

lipiec 2011

Rodzinna spółka Bogucki została utworzona w 1983 roku przez jej właściciela Andrzeja Boguckiego. Początkowo zajmowała się wyłącznie produkcją polietylenowych (LDPE, MDPE, HDPE) folii opakowaniowych w postaci: taśmy, rękawa, rękawa z zakładkami, półrękawa i kaptura,

więcej »

Komentarz miesiąca

Fascynacja składanym cudełkiem-pudełkiem...

O znaczeniu opakowania w fazie zakupu można pisać bez końca. O ważności opakowań, ich wpływie na potencjalnego nabywcę oraz roli marketingowej napisano już wiele książek.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty