Ekologia w dzierżawie. Recykling i zrównoważony rozwój dzięki rozwiązaniu Cartonplast

Polipropylenowe przekładki – zdaniem producenta – są wytrzymałe i odporne na zużycie w porównaniu z tekturowym zamiennikiem. Dzięki temu są w pełni zrównoważonym rozwiązaniem, które może być wielokrotnie wykorzystywane przez producentów zarówno z branży napojowej, spożywczej, jak i kosmetycznej oraz farmaceutycznej.

 Grupa Cartonplast, jako jeden z wiodących producentów ekologicznych przekładek do transportu opakowań do napojów, rozbudowuje swoją działalność w Polsce. Od września br. polski oddział zlokalizowany jest w jednym z największych centrów dystrybucyjnych w kraju – Panattoni Park Mysłowice. Dzięki temu ma szansę na rozbudowę i rozwój swojego biznesu oraz zoptymalizowanie przepływu transportu i logistyki. 


„Szukaliśmy powierzchni na nowoczesny magazyn i halę produkcyjną w regionie Śląska. Wygodna lokalizacja parku w Mysłowicach jest nie tylko korzystna dla naszych klientów, ale również wzmacnia wizerunek Grupy Cartonplast w Europie Wschodniej” – powiedział Zbigniew Zawierucha, dyrektor zarządzający Cartonplast Polska. Atutem nowej lokalizacji są również dobre warunki do testowania nowych technologii produkcji przekładek, dzięki wyposażeniu budynku w tzw. „clean room’y”.

 

Przekładkowy CSR

Dbałość o najwyższe standardy produkcji wynika z faktu, że tworzywowe przekładki Cartonplast to kluczowy aspekt inteligentnego cyklu dzierżawy Pool-System, umożliwiającego uwolnienie producentów od problemu składowania zużytych przekładek. W myśl zasady „Reliable-Reusable-Recyclable” Cartonplast  produkuje przekładki, które ułatwiają bezpieczny transport opakowań do napojów na paletach, a po wykonaniu swojego zadania są odbierane przez producenta, dokładnie czyszczone i wpuszczane z powrotem do obiegu. Ponadto tworzywo, z którego są wykonane gwarantuje ich wielokrotne użycie, ponieważ nawet po całkowitym zużyciu mogą zostać poddane recyklingowi, a z uzyskanego granulatu wytwarza się je na nowo, bez utraty jakości. W ten sposób minimalizuje się potrzebę wykorzystywania nowego surowca, a użytkownicy przekładek dodatkowo redukują koszty transportu swoich opakowań. Jak tłumaczą przedstawiciele Grupy Cartonplast, motywem przewodnim stojącym za tym innowacyjnym projektem było poczucie odpowiedzialności wobec środowiska i społeczeństwa. Z tego względu koniecznym było opracowanie takiego rozwiązania, które zapewni stabilność transportu produktu w łańcuchu dostaw przy inteligentnym wykorzystaniu zasobów.  

Dzięki zrównoważonemu cyklowi dzierżawy przekładek Pool-System do opakowań napojowych, Grupa Cartonplast może poszczycić się wiodącą pozycją dystrybutora tego innowacyjnego rozwiązania na skalę europejską. Obecnie Cartonplast Polska obsługuje klientów z nowej siedziby w Panattoni Park Mysłowice na Śląsku.

Udokumentowana jakość

Rosnąca popularność cyklu Pool-System wynika z faktu, że wszyscy jego uczestnicy – począwszy od pracowników, a na maszynach kończąc – przechodzą rygorystyczne testy, które gwarantują niezawodność stosowanych rozwiązań. Ponadto innowacyjność tworzywowych przekładek w zakresie ich użyteczności, przetwarzalności i przyjazności środowisku potwierdza certyfikat Blue Angel, jedno z najstarszych
i najbardziej rozpoznawalnych wyróżnień przyznawanych od 1978 r. ekologicznym produktom przez niemiecką organizację Umweltzeichen. Rozwiązanie to zasłużyło na wyróżnienie dzięki zachowaniu zrównoważonego charakteru na każdym etapie cyklu życia – od produkcji, przez cykl wynajmu, po przetworzenie i ponowne użycie. Uczestnictwo w systemie Pool-System umożliwia także oszczędzanie na kosztach magazynowania i transportu, który zwraca się klientom przez zwiększoną efektywność oraz automatyzację  procesów dostawy opakowań. Doceniają oni również mikrobiologiczną czystość tworzywa oraz jego stabilną i wytrzymałą strukturę. Gwarancję najwyższej jakości produktu oferowanego przez Cartonplast potwierdza grono niezależnych instytucji zewnętrznych oraz eksperci wewnętrzni Grupy, którzy monitorują zgodność produkcji z ustalonymi standardami.

 

Użytkownicy są na tak

Klienci Cartonplast korzystający z Pool-System doceniają koncepcję logistyczną opartą na wynajmie, dzięki przejrzystej strukturze kosztów, które można uwzględnić w długookresowym planowaniu. Jedną z firm korzystających z przekładek Cartonplast oraz innowacyjnego systemu logistycznego jest oddział Huty Szkła „Orzesze” Pol-Am-Pack. Przekładki wraz z wyrobami gotowymi wysyłane są do odbiorców z branży piwowarskiej, zlokalizowanych na terenie Polski i wielu krajów europejskich. „Pozytywnie oceniamy funkcjonujący system obrotu przekładkami plastikowymi, jak również walory użytkowe tego rodzaju opakowania” – skomentowała Maria Kulawiak, kierownik działu administracji sprzedaży w firmie Pol-Am-Pack S.A. z Krakowa, należącej do Grupy Kapitałowej Can-Pack.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty