Do wybory, do koloru!

Cieszące się dużą popularnością, etykiety Metalvac znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

 Firma Lecta jest liderem na europejskim rynku etykiet, głównym producentem, dystrybutorem oraz pomysłodawcą rozwiązań w zakresie etykietowania oraz tworzenia giętkich opakowań. Wraz z elastyczną ofertą swoich produktów, najnowszych trendów i technologii, Lecta wspiera m.in. producentów napojów, sprawiając, że ich produkty przyciągają wzrok konsumentów dzięki wyjątkowym samoprzylepnym etykietom.

 

Co czyni produkty firmy Lecta wyjątkowymi? Papier przeznaczony na etykiety Metalvac jest metalizowany w warunkach wysokiego podciśnienia. Tworzywo to ulega biodegradacji, ciesząc się dobrą opinią na rynku oraz pozytywnym współbrzmieniem z matką naturą. Wyróżnić można dwa rodzaje etykiet: standardowo przyklejane na mokro oraz etykiety samoprzylepne. Te pierwsze dedykowane są butelkom zwrotnym dla piwa, wody, spirytusu czy wina. Mogą one różnić się stopniem odporności na wilgoć (słaby, średni, wysoki). W produkcji etykiety wykorzystuje papier samoprzylepny. Etykiety Metalvac mają różnego rodzaju wykończenia, mogą być błyszczące, matowe oraz wytłaczane. Z tego względu doskonale sprawdzają się jako ozdobny papier prezentowy, wyściółka opakowań papierosów, a także są szeroko wykorzystywane w przemyśle spożywczym.

 

Migają światła możliwości…
Katalog próbek Endless  possibilities prezentuje ofertę Lecta’s Creaset, obejmującą wzorce papieru przeznaczonego na etykiety. Można w nim znaleźć wytrzymały na wilgoć papier Creaset HWS o gładkiej lub wytłaczanej powierzchni oraz mniej odporny na mokre warunki Creaset LWS. Pierwszy z nich jest nieodłącznym kompanem butelek od piwa, drugi natomiast towarzyszy opakowaniom dla innych napojów, na przykład wody i soków. Creaset LWS dodatkowo posiada właściwości antygrzybiczne.

Rożne oblicza
Samoprzylepne produkty od Adestor z kolekcji Labels to Celebrate dekorują butelki, nadając im elegancji i szyku. Różne warianty połączenia papieru i folii wierzchniej, a także bazującego na wodzie kleju akrylowego podziwiać można na sklepowych regałach z alkoholami. Nowy facestok obejmuje wykończenia takie jak perłowa etykieta Adestor Glitter WS z właściwościami hamującymi rozwój grzyba i wilgoci, idealna dla butelek od szampana czy wina musującego. Wytłaczana etykieta Adestor Embossed Martele WS idealnie nadaje się natomiast do win i spirytusów. Rekomendowanym klejem, który stosuje się w produkcji etykiet jest standardowy A251 przeznaczony dla butelek przechowywanych w suchych warunkach, a także BC361 Plus – trwały klej, który nie traci swoich właściwości nawet po zanurzeniu butelki w wiaderku z lodem.

 

Pod kontrolą

Produkty Lecta spełniają standardy jakości ISO 9001, ISO 14001 – systemu zarządzania  środowiskowego, ISO 50001 – standardów zarządzania energią, norm EMAS oraz standardów zdrowia według OHSAS 18001. Co więcej, drewno pozyskiwane na rzecz działalności Lecta pochodzi ze sprawdzonych źródeł, posiadając certyfikat PEFC TM oraz FSC.

 

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty