Pogrupowani. Innowacyjna kartoniarka i nowy Case Packer

Case Packer to maszyna, która w pełni automatycznie odbiera produkty z linii produkcyjnej, grupuje je w jednym lub dwóch rzędach (w zależności od wymaganej konfiguracji) oraz ładuje do kartonu.
Firma Radpak Fabryka Maszyn Pakujących po raz kolejny weźmie udział w poznańskich targach Pakfood, prezentując różne możliwości automatyzacji procesów pakowania. Tegoroczna edycja wrześniowych targów będzie o tyle szczególna, że pokazane zostaną dwa nowe typy maszyn pakujących. Ponad 20-letnie doświadczenie przedsiębiorstwa pozwoliło bowiem na stworzenie innowacyjnych urządzeń, które – zdaniem producenta – spełniają indywidualne wymagania klientów, dotyczące specyficznych opakowań oraz produktów.

 

Pierwszą z prezentowanych nowości będzie kartoniarka RKH-06S z nowatorskim systemem grupowania produktów walcowych. Maszyna już została nagrodzona przez Kapitułę Międzynarodowych Targów Poznańskich Złotym Medalem 2013, który jest jednym z najbardziej prestiżowych i cenionych nagród na polskim rynku. 

Innowacyjny system grupowania produktów walcowych, jeden rząd z czterema sztukami produktu oraz dwa rzędy po pięć sztuk, pozwala uzyskać różne konfiguracje. Oprócz tego jest on w stanie pogrupować do 220 sztuk produktu na minutę. Osiągnięcie tak dużych wydajności umożliwia zastosowanie autorskiego mechanizmu serwo koła, odpowiedzialnego za odbiór produktów, przygotowanie grupy i podanie jej do stacji ładowania. Gotowa grupa produktów, za pomocą automatycznego ramienia wpychającego, jest następnie ładowana do wstępnie uformowanego kartonu. Karton jest automatycznie rozkładany za pomocą systemu ssawek i umieszczany w łańcuchach prowadzących go przez kolejne stacje kartoniarki. Po załadowaniu produktu, kolejna stacja odpowiedzialna za zamknięcie kartonu zamyka go na zamek. Istnieje również możliwość doposażenia maszyny w aplikator kleju i zamknięcie kartonu za pomocą klejenia. Używane przez Radpak aplikatory kleju firmy Nordson pozwalają na dowolne ustawienie ścieżki klejowej w celu zapewnienia odpowiedniej jakości zamknięcia kartonika przy maksymalnych oszczędnościach ilości zużytego kleju. Zastosowanie kartoniarki w znacznym stopniu zwiększa wydajność całej linii produkcyjnej, poprawia bezpieczeństwo i ergonomię pracy.

 

Nowatorski system grupowania produktów walcowych w kartoniarce RKH-06S pozwala uzyskać różne konfiguracje oraz pogrupować do 220 sztuk produktu na minutę.Zastosowanie w kartoniarce RKH-06S autorskiego mechanizmu serwo koła, odpowiedzialnego za odbiór produktów, przygotowanie grupy i podanie jej do stacji ładowania, umożliwia osiągnięcie dużych wydajności.

Więcej niż kartoniarka

Kartoniarki poziome są produkowane przez firmę Radpak od ponad 10 lat. W zależności od rodzaju produktu stosowane są różne metody jego grupowania i ładowania do kartonu. System serwo koła zintegrowany z kartoniarką jest zupełnie nowym mechanizmem, który nie był do tej pory stosowany w maszynach włocławskiej fabryki. Możliwość jego stworzenia, to przede wszystkim zasługa profilu firmy, która samodzielnie produkuje oferowane przez siebie maszyny. Każde wyprodukowane urządzenie jest od początku, już podczas etapu ofertowania, indywidualnie skonfigurowane pod wymagania klienta. Dzięki współpracy Działu Sprzedaży, Konstrukcji Mechaniki, Automatyki, po działy produkcyjne możliwe jest zarówno przeprojektowywanie dotychczas produkowanych maszyn, jak i tworzenie prototypów (np. opisana wcześniej kartoniarka).

 

Case Packer

Na targach prezentowany będzie również nowy typ Case Packera (produkcji Radpak) do opakowań zbiorczych z pokrywą typu tray&hood. Jest to maszyna, która w pełni automatycznie odbiera produkty z linii produkcyjnej, grupuje je w jednym lub w dwóch rzędach (w zależności od wymaganej konfiguracji) oraz ładuje do kartonu. Każdy cykl to wykonywane oddzielnie czynności, które połączone w całość prezentują w pełni zintegrowany, wysokowydajny system. Karton jest formowany z płaskiego rozkroju również przez maszynę i klejony przy użyciu automatycznego aplikatora kleju. Opakowanie składa się z dwóch części: dolnej – „tray” i górnej pokrywy – „hood”. Dzięki zastosowaniu wbudowanego manipulatora dwu-osiowego możliwe jest nałożenie uformowanej i sklejonej przez maszynę pokrywy na grupę produktów w kartonie. Pozwala to na uzyskanie bardzo praktycznego opakowania zbiorczego. Jego konstrukcja umożliwia, w łatwy i szybki sposób, przygotowanie ekspozycji na półce sklepowej, a pozostawiona z frontu wolna przestrzeń zapewnia właściwą prezentację produktów.   

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Od kuli bilardowej do grzyba...

John Hyatt w 1869 roku opatentował łatwy do formowania materiał o nazwie celuloid, mogący służyć jako substytut kości słoniowej do wyrobu kul bilardowych. Okazał się on być bardzo wszechstronny. I tak powstały tworzywa sztuczne!

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty