Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?


Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły a jeśli czegoś gorąco i szczerze pragniemy, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało się nam to osiągnąć. Kiedy szczerze zapragniemy różowego słonia, okazuje się, że różowe słonie nagle pojawią się wszędzie dookoła nas – wabią nas na każdym rogu i przy każdej okazji, z każdej reklamy czy półki sklepowej. Wszędzie wówczas widzimy słonie. Kiedy zapragniesz takiego słonia z całego serca i z jakiegoś powodu okaże się, że go nie możesz dostać, zaczniesz go wszędzie nagle dostrzegać.
Często jednak jest tak, że sami nie wiemy, czego pragniemy. Myślimy, że wiemy, co jest dla nas najlepsze, ale w rzeczywistości sami to sobie narzucamy. To ryzyko, które podejmujemy, jeśli nie słuchamy samych siebie. W wielu wypadkach ludzie najbardziej pragną tego, czego nie mogą mieć. Jeśli jednak wytężymy słuch, to usłyszymy cichy głos naszych prawdziwych pragnień. Jeżeli natomiast wytężymy wzrok, to możemy je również zobaczyć. Pragnienia są po to, żeby je spełniać, jednak przy dążeniu do ich spełnienia potrzebna jest pokora, która daje jednocześnie umiejętność harmonijnego życia. Z tego powodu każde pragnienie musi być uczciwe i szczere aby w odmętach chaosu nie zatracić własnego „ja”. Niektóre pragnienia są niestety toksyczne. Na przykład pragnienie bycia kimś innym, zabija prawdziwych nas. To właśnie toksyczne pragnienia zamieniają ludzi w szaleńców. Ponieważ nie władza, lecz pragnienie władzy, nie bogactwo samo w sobie, lecz pragnienie bogactwa jest patologią. Warto zatem nauczyć się przyjmować to, co przynosi nam czas, i nie walczyć na siłę o to, co wydaje się nam, że będzie dla nas dobre, bo niezależnie od naszych wszystkich pragnień to i tak największe pragnienie jakie mamy, to pragnienie bycia kochanym. I tym optymistycznym akcentem przejdźmy do lektury niniejszego wydania, pełnego trunków, którymi w dosłownym tego słowa znaczeniu możemy ugasić największe pragnienie
świata. Od wina począwszy, poprzez, soki, mleko, piwo, zakończywszy na wodzie. Zapraszam do lektury PACKAGING poświęconego opakowaniom do wszelkiej maści napojów.
 

Wasza
Izabela E. SEIDL Kwiatkowska

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty