Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Moc Prawdziwej Przyjaźni

 

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa, Szkolnictwa Dorosłego i Szkolnictwa Wyższego na Uniwersytecie Northern Illinois w USA, napisała kilka książek na ten temat i podkreśla wiele korzyści płynących z przyjaźni: „Przyjaciele budują poczucie własnej wartości i nadają naszemu życiu sens. Sprawiają, że czujemy, iż jesteśmy ważni. Pewność posiadania dobrych przyjaciół, ludzi, którzy nas rozumieją, to poprawa jakości życia.”

Nie potrzeba nam przyjaciela, który zmienia się, gdy my się zmieniamy i który kiwa głową, gdy my skiniemy głową, bo nasz cień robi to znacznie lepiej. Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga. Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.

Prawdziwy przyjaciel nie jest samolubny i nie jest egoistą; w przeciwnym razie żaden z niego przyjaciel. Przyjaciel to osoba, do której dzwonimy po wielu miesiącach milczenia, a on nie pyta: dlaczego się nie odzywałeś, tylko mówi: cieszę się, że słyszę Twój głos. Psychologowie z Brigham Young University w USA odkryli w 2010 roku, że ludzie, którzy mają prawdziwych przyjaciół, żyją dłużej. Drugi wniosek badaczy był taki: słabe relacje społeczne są tak samo szkodliwe dla zdrowia, jak palenie 15 papierosów dziennie.

 

Przyjaciele stają się fragmentem naszej biografii, jak data urodzenia, pierwsza szkoła czy imiona rodziców. Nie interesują ich pozorne relacje, pozór kontaktów i samozachwyt, że jesteśmy en vogue, trendy, w głównym nurcie. I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże.

 

Przyjaciołom można zaufać, że cię nie opuszczą w dobrej czy złej doli. Możesz im zaufać, że strzec będą twojej tajemnicy lepiej niż ty sam jej strzegłeś.  Jeśli chcesz mieć prawdziwych przyjaciół to powiedz im nie idźcie za mną, nie idźcie przede mną,  idźcie po prostu obok mnie.

 

Wasza

Izabela E. SEIDL Kwiatkowska

izabella@printernet.pl

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty